Categories: SOCIALE

Vështirë për t’u besuar, por njeriu më i paguar nga YouTube është një 8-vjeçar

Një 8-vjeçar që vlerëson lodrat në YouTube është zgjedhur nga Forbes si fituesi më i madh i platformës për 2019. Ryan Kaji, kanali i të cilit në YouTube, Ryan’s World ka 22.9 milionë të regjistruar, fitoi 26 milionë dollarë në 2019, 4 milionë më shumë se një vit më parë, por ku ashtu kishte pushtuar vendin e parë.

Forbes vlerëson se tetë personat që kanë fituar më shumë para në YouTube, kanë mbledhur në total 162 milionë dollarë nga 1 qershori 2018 deri në 1 qershor 2019.

Ryan në videot e tij, hap pako me lodra dhe i komenton ato. Lista e Forbes bazohet tek të ardhurat e pataksuara që vijnë nga burime si psh përmbajtja e sponsorizuar, reklamat, shitjet dhe turet.

Një tjetër fëmijë, Anastasia Radzinskaja, vetëm 5-vjeç, renditet në vendin e tretë me 18 milionë dollarë të fituara vitin e kaluar. Kjo e fundit, ka lindur në rusinë jugore dhe ka kaluar edhe një paralizë cerebrale. Ajo shfaqet në video me të atin. Sipas Forbes, ajo kishte 107 milionë të regjistruar në shtatë kanale dhe videot e saj janë parë 42 miliardë herë.

Dude Perfect, një grup prej pesë shokësh rreth të 30tave, që luajnë sporte dhe performojnë numra të ndryshëm, renditen të dytët, me 20 milionë dollarë të fituar gjatë 2019.

In For Culture

Recent Posts

”Lagur me lot, djegur me flagë, Flamur i kuq, flamur i zi” Fan Noli – Hymni i Flamurit

O Flamur gjak, o flamur shkabë,O vënd e vatr’ o nën’ e babë,Lagur me lot,…

2 hours ago

‘’A më tregoni, ku ta gjejmë forcen sot të këndojmë..’’ Jericho – Nëntori i ftohtë

Sot shënon 28 nëntori,në këtë datë në vitin 1912 Shqipëria shpalli pavarsinë e saj dhe…

4 hours ago

Lëngu i qepës/ Zgjidhja ideale për pastrimin e organizmit

Lëngu i qepës është një pije jo shumë e përhapur dhe me shumë gjasë e…

5 hours ago

Mielli i duhur për diabetikët/ Vlerat e semolinës kundër sheqerit të lartë në gjak

Nëse vuani nga diabeti i tipit 2 ose rrezikoheni nga kjo sëmundje, atëherë me siguri…

5 hours ago

Reumatizma – Shenjat dhe trajtimet që funksionojnë

Reumatizma është një sëmundje që prek kyçet, gjunjtë, ijet dhe shpinën. Ajo shfaqet me dhimbje,…

6 hours ago

Kush janë 40 burrat që firmosën Deklaratën e Pavarësisë

Ismail Qemal Bej Vlora/ Ngriti flamurin në Vlorë. Firmosi i pari Deklaratën e Shpalljes së…

6 hours ago