6.1 C
Pristina
Sunday, June 20, 2021
Home KËSHILLA Ushqimet që duhet t’i konsumojmë në këtë kohë

Ushqimet që duhet t’i konsumojmë në këtë kohë

Mbajtja e higjienës dhe përdorimi i ushqimeve dhe produkteve adekuate, të cilat do të kontribuojnë në forcimin e sistemit imunitar, është shumë e rëndësishme në këto kohë paniku.

Sipas ekspertëve, krahas përdorimit të ushqimeve të shëndetshme, ju duhet të keni kujdes që të mos hani jashtë dhe të mos konsumoni ushqime të gatshme.

Disa prej ushqimeve që preferohet që të konsumohen janë:

Fara lini

Vaj ulliri

Tërshërë

Kos

Limona

Portokall

Perime të gjelbra

Fruta

Tiranapost

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Një artikull i “The Science of Us”, shpjegon arsyet se përse disa persona djersitin më shumë

Nga Albert Vataj Persona të ndryshëm për arsye nga më të ndryshmet shpesh djersijnë...

Gjallesat që arrijnë të maskohen mrekullisht në natyrë

Deri tani kemi njohur vetëm kameleonin, ose ai ka qene i vetmi prej atyre qe mund te maskohej mrekullisht ne natyre, përfshi...

Zenobia “padronia flokëzezë e shkretëtirës siriane”, gruaja që krijoi një perandori të fuqishme

Ngjyra e lëkurës së saj ishte e zeshkët, dhëmbët i kishte të bardhë si margaritarë, sytë të zinj dhe me shkëlqim. Ishte...

Kryengritja Arbërore 1432-1436 ishte një seri konfliktesh mes Arbërve dhe Perandorisë Osmane

Kryengritja Arbërore 1432-1436 ishte një seri konfliktesh mes Arbërve dhe Perandorisë Osmane. Pas pushtimit të kështjellave të viseve perëndimore Arbërve në fillim...

Recent Comments