6.1 C
Pristina
Saturday, January 28, 2023

DITORE

Zbulohet mumia e artë, konsiderohet si më e vjetra deri tani

Arkeologu egjiptian Zahi Hawass njoftoi të enjten zbulimin në nekropolin Saqqara pranë Piramidave të Gizës të disa varreve të rëndësishme që strehojnë...

Testi i ri i gjakut mund të zbulojë sëmundjen e Alzheimerit vite përpara diagnozës

Një test i ri mund të zbulojë sëmundjen e Alzheimerit tre vjet e gjysmë përpara se të diagnostikohet, sugjeron një studim i...

Pse zemra nuk preket nga kanceri?

Kanceri është një nga sëmundjet me vdekshmërinë më të lartë në botë. Të dhëna e autoriteteve zyrtare tregojnë se...

POPULLARIZUARA

Si e pashë Bosnjë-Hercegovinën?

Nëse do të më pyesni se cili është shkaku i braktisjes së arsimimit të masave deri më sot, do të përgjigjesha vetëm...

Koka e Apollonit, e pagëzuar nga zbuluesi i saj si “Hyjnesha e Butrintit”

Koka e ApollonitMermer. Lartësia 50 cmButrintGjysma e parë e shek. IV p. Kr.Nr. i inventarit 1227Koka e Apollonit, e pagëzuar nga zbuluesi...

Televizioni grek reportazh për Shqipërinë

"HAPPY TRAVELER NË SHQIPËRINË FQINJE" Televizioni grek “Skai” ka transmetuar një reportazh mbi Vjosën, jugun në Shqipëri dhe gjithë...

RRETH NESH

InForCulture është faqja juaj e internetit që ju sjell më afër Kulturës,Historisë dhe Artit.Kjo faqe poashtu i`u ofron informacione të sakta e kuriozitete rreth fushave të ndryshme nga rajoni dhe bota.

Na kontaktoni: in.forculture.ks@gmail.com ose +383 49 584 011

FOLLOW US

© 2020 INIVOS Digital Consulting All right reserved