KËSHILLA

Ky truk i thjeshtë për qërimin e patates do t’ju kursejë kaq shumë kohë dhe energji

Pavarësisht nëse po qëroni një grumbull patatesh për festë ose thjesht një pjatë anësore të rregullt të ditës së javës,…

2 days ago

Çfarë është seborrhea dhe si trajtohet?

Dermatiti seborrheic paraqet dukurinë e shtresave yndyrore të verdhemëta të cilat grumbullohen në flokët e bebes më së shpeshti në…

2 days ago

Përfitimet e farave të kungullit

Farat e kungullit – shqiptaret e vogla me fuqi të madhe Farat e kungullit kanë një shije aq të shkëlqyer…

3 days ago

Pija natyrale që ju shpëton nga kolla e thatë

Kolla, veçanërisht kolla e thatë ështe shumë e sikletshme. Ajo është irrituese për fytin. Kolla e thatë shkaktohet nga virozat,…

3 days ago

Kjo mënyrë efektive do t’ju ndalojë dhimbjen e dhëmbit

Këdo që pyesni do t’ju japë të njëjtën përgjigje: dhimbja e dhëmbit është një nga dhimbjet më të këqija. Dhe…

3 days ago

Si ndryshon trupi nëse Konsumoni xhenxhefil për 30 ditë

Xhenxhefili është një nga erëzat më të fuqishme të globit. Atë e gjejmë të freskët, të thatë e në formën…

3 days ago

Truk i shkëlqyeshëm si ta shkrini akullin në xhamat e veturës për dhjetë sekonda

Ekziston një mënyrë e shkëlqyeshme si të shkrihet shpejt, pa gërryerje dhe pa blerje të mjeteve për shkrirje të akullit…

3 days ago

Këto perime e largojnë fryrjen e stomakut

Nëse ka këshillë që pranohet nga të gjithë ekipet e ekspertëve është që njeriu duhet të hajë sa më shumë…

3 days ago

E habitshme, ja pse nuk duhet të pini ujë në këmbë

Çdo ditë trupi humb sasi të madhe uji, prandaj është shumë me rëndësi që uji të konsumohet në mënyrën e…

4 days ago

Soda e bukës, magjike për shëndetin e flokëve dhe rritjen e tyre

Flokët janë një aset shumë i rëndësishëm për paraqitjen e jashtme. Ekspertët këshillojnë trajtimet në mënyrë natyrale për ta ushqyer…

4 days ago