Dhimbjet e shpinës, këmbëve etj., janë të tmerrshme dhe zakonisht janë pasojë e stresit, qëndrimit të gabuar dhe stilit të pashëndetshëm të jetesës. Sidoqoftë, ndonjëherë e ndjeni dhimbjen, mirëpo vazhdoni ta injoroni atë sepse jeni shumë të zënë me punën tuaj dhe pasi shkoni në shtëpi, dhimbja kthehet dhe më nuk mund të qëndroni ulur, nuk mund të ecni etj. Nëse jeni viktimë e këtyre dhimbjeve, atëherë Telegrafi sjell një recetë e cila do t’ju ndihmojë në shërimin e këtyre dhimbjeve.

 

Përgatitja: 150 gramë xhelatinë, ujë të ftohtë, Futni 5 gramë xhelatinë në gotë me ujë të ftohtë. Përzieni atë dhe lëreni ashtu deri në mëngjes, por mos e futni në frigorifer pasi xhelatina mund të ngrihet gjatë natës.

Përdorimi: Këtë lëng përdoreni çdo mëngjes me stomakun bosh derisa të filloni të vëreni efektet e magjishme pas një jave. Vazhdoni ta përdorni për një muaj për të pasur rezultate të përhershme Nëse nuk ju pëlqen shija e kësaj pije, atëherë mund të shtoni pak mjaltë, lëng apo jogurt.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here