Kafshët janë miqtë më të mirë të njeriut.

E për fillim e këtij viti të ri, me ju do t’i ndajmë disa nga fotot më qesharake të kafshëve që

Me disa poza qesharake dhe mimika të çuditshme, le t’ia fillojmë vitit të ri me pak buzëqeshje.

“Air-Guitar Roo” i Jason Moore, që tregon një kangur që lëkundet në Australi, u shpall fituesi i përgjithshëm i “Comedy Wildlife Photographers Awards”. (Jason Moore/Comedy Wildlife 2023)

Lundërza balerinë kërcen me hijeshi në një pozicion arabesk teksa përpiqet të kapë gjethet e varura në Singapor në “Otter Balerina” të Otter Kwek. (Otter Kwek/Komedia Wildlife 2023)

Zhytje e papritur: Vittorio Ricci kapi një fund të pazakontë dhe pothuajse të mjerueshëm të këtij çafke. (Vittorio Ricci/Komedia Wildlife 2023)

Duket se prindërit e një zogu të ri po fjalosen me të, e ky argument i zjarrtë është titulluar Mosmarrëveshje, i kapur nga Jacek Stankiewicz në Poloni. (Jacek Stankiewicz/Comedy Wildlife 2023)

Mos shikoni poshtë: Një puffin la mbresa teksa përmbysur shikon një vkandil deti në Northumberland, me mirësjellje të Brian Matthews. (Brian Matthews/Comedy Wildlife 2023)

Më falni zotëri, por unë mendoj se jeni pak i ri për të pirë duhan: Një dhelpër gri me një copë dru duket më shumë sikur po pi një puro në Virxhinia në ShBA. (Dakota Vaccaro/Komedia Wildlife 2023)

Ky majmun merr një pozë dhe jep një shfaqje në The Rainforest Dandy, i kapur në Bali. (Delphine Casimir/Komedia Wildlife 2023)

Topi i borës nga Jacques Poulard tregon një barbar të bardhë që duket si një gjigant, që ecën vetëm me sy. (Jacques Poulard/Komedia Wildlife 2023)

Ky buf i madh gri në Parkun Kombëtar Grand Teton, ShBA, merr një pushim nga pamja e mençur për t’u dukur më shumë sikur po përjeton një rast të Blues të së hënës në Monday Blahs të John Blumenkamp. (John Blumenkamp/Komedia Wildlife 2023)

Boing: E ​​xhiruar në Westerfolds Park në Australi, një kangur vendos të bëhet lozonjar dhe të provojë boksin. (Lara Mathews/Comedy Wildlife 2023)

Në Parkun Kombëtar Keoladeo, Indi, një makak vjen në mes të rrugës dhe duket se sinjalizon drejtimin nga të shkoni. (Pratick Mondal/Comedy Wildlife 2023)

Një breshkë kënetore habitet dhe i buzëqesh me gëzim pilivesës duke pushuar në hundë në Izrael. (Tzahi-Finkelstein/Komedia Wildlife 2023)

Kjo nuk ishte këtu dje: Një pëllumb me krahë të bardhë duket se fluturon kokë më kokë në një skelet kaktusi cholla në Arizona, ShBA. (Wendy Kaveney/Comedy Wildlife 2023)

Në RSPB Bempton Cliffs në Yorkshire, ganetat tregojnë dashuri për njëri-tjetrin derisa ngrihen mbi të vegjlit e tyre. (Zoe Ashdown/Komedia Wildlife 2023)

Një ketër tokësor vjen me një përplasje, pasi kërceu lart, sikur po përpiqej të fluturonte në Austri. (Tímea Ambrus/Komedia Wildlife 2023) /Klankosova

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here