Gjatë Kupës së Botës FIFA 2006, Franca barazoi me Korenë e Jugut 1-1 në Leipzig Arena, Zinedine Zidane ishte i zemëruar me rezultatin dhe goditi derën e dhomës së zhveshjes.

Deri më tani, administrata e Leipzigut nuk e ka riparuar derën që goditi Zidane, por vendosi një kornizë të artë rreth vendndodhjes së kësaj goditjeje për ta mbajtur atë si një kujtim për ta për legjendarin Zizou. /Trungu & InforCulture

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here