Kollitja është një refleks natyror i traktit respirator, për të eliminuar mikroorganizmat që ndikojnë në rrugët e frymëmarrjes. Në shumë raste, ne shkojmë për ilaçe në farmaci për të zgjidhur problemin. Por, ato në të shumtën e rastëve nuk e zgjedhin problemin tonë në mënyrën e duhur.

Një nga mjetet më të mira natyrore për trajtimin e kollës, inflamacioneve të fytit dhe infeksioneve të frymëmarrjes është një shurup i bërë me qepë dhe sheqer.

Unik Portal ju sjell recetën që me kombinimin e këtyre dy përbërësve mund të sjellë shumë përfitime për ju.

Ky shurup mund të ndikoj pozitivisht duke:

1.Qetësuar fytin
2. Ekspektoran
3. Antibiotik
4. Redukton inflamacionin
5. Anti-alergjen

Tani që i njihni përfitimet e këtij shurupi, ne do t’ju mësojmë se si ta përgatisni atë. Ky është një ilaç shumë i vjetër dhe shumë popullor. Ai përgatitet në shtëi dhe ka një efekt të jashtëzakonshëm.
Dhe më e mira nga të gjitha, ajo mund të përdoret nga të rriturit dhe fëmijët.

Përbërësit:

– 1 qepë;
– sheqeri

Udhëzime

Pritini qepën në feta. Vendosini këto feta në një tenxhere të madhe dhe shtoni ato. Vendosni një shtresë qepësh, pastaj një shtresë sheqeri, një shtresë tjetër qepësh, një tjetër sheqer, e kështu me radhë, duke përfunduar me një shtresë sheqeri. Mbulo tenxheren dhe lëreni ashtu për një natë. Ditën tjetër ju do ta keni të gatshëm shurupin tuaj. Ju duhet ta merrni një lugë çaji çdo 3 orë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here