6.1 C
Pristina
Saturday, June 25, 2022
Home HISTORI/ARKEOLOGJI “Amerika e ka për detyrë të pranojë thirrjen e shqiptarëve,..'' Woodrow Wilson

“Amerika e ka për detyrë të pranojë thirrjen e shqiptarëve,..” Woodrow Wilson

Woodrow Wilson President i SHBA-së më 1913-1921

“Amerika e ka për detyrë të pranojë thirrjen e shqiptarëve,
të cilët kërkojnë ndihmë, njëlloj sikurse kapiteni i anijes
e ka për detyrë ti përgjigjet sinjalit SOS dhe ti ofrojë
ndihmë anijes që po mbytet.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Arkeologët zbulojnë breshkën 2000-vjeçare në Pompei

Arkeologët në Itali kanë zbuluar një breshkë në Pompei që është gati 2000 vjet e vjetër. Zvarraniku, i gjetur...

Vapë e madhe? Sekreti për të fjetur rehat

Një sekret i zgjuar që mund të na freskojë netët e nxehta të verës, sugjerojnë ekspertët. Është me kosto të ulët dhe...

Misteri i ryymës detare në “Vrimën blu”

“Vrima blu” (Blue Hole) është një pikë turistike e pabesë, për ata që e...

Kush mund të trajtohet me ilaçin e ri të kancerit dhe kur

Në vitin 2020, rreth 340 mijë njerëz vdiqën nga kanceri i zorrës së trashë. Tani një trajtim i ri që jep shpresë...

Recent Comments