6.1 C
Pristina
Monday, May 16, 2022
Home KËSHILLA Doni të rrafshoni barkun? Këto lëngje ju vijnë në ndihmë

Doni të rrafshoni barkun? Këto lëngje ju vijnë në ndihmë

Pijet pos se janë freskim, njëkohësisht ju ndihmojnë edhe në rrafshimin e barkut.

UJI I AROMATIZUAR

Kur të tentoni të hiqni kilogramët shtesë, është me rëndësi të keni organizëm të hidratuar. Konsumimi i sasisë së madhe të ujit ndihmon trupit tuaj që ta mbajë ekuilibrin e lëngjeve, parandalon qëndrimin e ujit në organizëm dhe ju ndihmon të qëndroni të ngopur. Nëse nuk ju jepet të pini ujë të thjeshtë, hidhni pak mentë apo borzilok, agrume, për përmirësimin shijes.

ÇAJI I FTOHTË ME MENTË

Freskim i hatashëm, por njëkohësisht edhe pije efikase që ndihmon në rrafshimin e barkut tuaj. Menta ndihmon lukthit në tretjen e yndyrave, si dhe në mënyrë efikase ndihmon në tretjen e ushqimeve me yndyrë duke parandaluar fryrjet.

ÇAJI I GJELBËR

Pos se ul rrezikun nga kanceri dhe sëmundjet e zemrës, çaji i gjelbër ka dobi për gjithë organizmin, sepse përmban katehinë, antioksidues, që ndihmon në zvogëlimin e shtresave dhjamore përreth stomakut.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Turma që iu fut valles deri në vdekje: Murtaja e kërcimit që tronditi Strasburgun

Në vitin 1518, një “'murtajë kërcimi" bëri që banorët e qytetit francez Strasburg, që thuhet se kërcenin në mënyrë të pakontrolluar për...

Nga e hëna në të diele, mësoni oraret më të mira për të postuar në Instagram

Mediat sociale vërshojnë jetën tonë! Patjetër që për të hyrë në procesin e leximit të këtij artikulli, ju keni llogarinë tuaj personale...

Ilaçi që zhduk zbokthin

I keni provuar të gjitha medikamente kundër zbokthit dhe nuk keni gjetur shërim? Nëse jeni mërzitur nga ky problem...

Nëse bojleri juaj bën këtë zhurmë, hiqeni menjëherë nga priza

Në rast shpërthimi, bojleri mund të shkaktojë dëme të mëdha materiale apo edhe të marrë jetë. Sipas ekspertëve, bojleri mund të shpërthejë...

Recent Comments