6.1 C
Pristina
Tuesday, June 28, 2022
Home KURIOZITETE Jakup Ceraja , poet nga Mitrovica i shkruan Dritëroit më 3 janar...

Jakup Ceraja , poet nga Mitrovica i shkruan Dritëroit më 3 janar 1975 : 

“I dashur Dritëro ! U bë një kohë e gjatë që nuk u pamë dhe nuk letërkëmbyem , por kjo s’do të thotë se nuk më kujtohesh vazhdimisht , dhe jo vetëm kur pi cigare në cigarllukun tënd , që më dhe për kujtim dikur. Vargjeve të tuaja u kthehem si ai që kthehet te miku më i dashur sa herë e kap ndjenjë malli: edhe kur gëzimi e përkund edhe kur pikëllimi e ndrydh ….”

No photo description available.
No photo description available.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Sundoi oqeanet për miliona vite, pse u zhduk super-peshkaqeni Megalodon?

Nga Michael Heithaus Imagjinoni të udhëtoni pas në kohë, dhe të vëzhgoni oqeanet e 5 milionë viteve më parë. Ndërsa qëndroni...

Gjërat më të çuditshme që njerëzit gjetën në oborret e tyre(Video)

A mendoni se e dini se çfarë ka në oborrin e shtëpisë tuaj? Ju ndoshta mendoni se po. Kështu mendonin edhe këta...

Pikturat e harruara të Pirros dhe mbretit ilir Glauk

Pirroja i Epirit është figura e vetme brenda truallit ilir që përmendet gjërësisht sot nëpër auditorët më seriozë të historisë nga pedagogë...

Recent Comments