6.1 C
Pristina
Saturday, July 2, 2022
Home KËSHILLA Pse është mirë për shëndetin vendosja e një hudhre nën jastëk

Pse është mirë për shëndetin vendosja e një hudhre nën jastëk

Kur hani hudhër, ajo eliminon të gjitha bakteret, mbron trupin dhe vepron si një antibiotik i vërtetë.

Hudhra njihet si një ilaç natyral, dhe ndër përfitimet e shumta që ofron janë dhe rregullimi i presionit të gjakut, parazitëve të zorrëve dhe i  dhimbjeve të kokës.

Megjithatë, nuk duhet vetëm të hahet që të jetë efektive.

Pastroni një ose dy thelbinj dhe vendosini nën një jastëk. Mund t’ju duket e pakëndshme por aroma do t’ju qetësojë. Nëse keni probleme me pagjumësinë, hudhra do t’ju përmirësojë gjumin, shkruan abcnews.al.

Përveçse është e përshtatshme për pagjumësinë, ajo mund të pastrojë dhe organet e frymëmarrjes edhe nëse thithni aromën e saj. Sigurisht, kjo metodë është shumë më e përshtatshme dhe më e mirë se sa marrja e pilulave të gjumit. Pse të mos e provoni.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Vlerat e rralla të dardhave shqiptare, zbulojini këtu

Dardhat shqiptare kultivohen gjerësisht gati në të gjithë vendin. Sipas AgroWeb.org, Përmeti, Pogradeci, Dibra, Korça, Vlora, Lushnja, Fieri, jo...

Mesazhet e lashta të Ilirëve(Video)

Historia e tyre eshte sa enigmatike aq edhe e pastudiuar siç duhet. A mundet nje varreze te percjelle mesazhe nga lashtesia ?...

Shenjat që tregojnë se fryrja e barkut nuk është normale

Fryrja e barkut është krejtësisht normale dhe e përkohshme kur shfaqet para menstruacioneve ose pas ngrënies...

Misteri i arit shqiptar…(Video)

Sa ar ka dale nga fabrika e Rubikut gjate periudhes se komunizmit ? Perse ky proces qendronte i fshehte dhe ku shkonte...

Recent Comments