6.1 C
Pristina
Wednesday, May 18, 2022
Home KURIOZITETE Test për inteligjentët: Cili numër ndodhet nën makinë?

Test për inteligjentët: Cili numër ndodhet nën makinë?

Duke qenë se është vërtetuar se zgjidhja e enigmave është një mënyrë e mirë për të trajnuar trurin, nuk humbisni asgjë nëse përpiqeni ta zgjidhni këtë detyrë.

Gjegjësisht, është e nevojshme të konkludohet se cili numër është nën makinë.

Lexo Edhe:

16, 06, 68, 88 është një sekuencë numrash, e ndjekur nga një makinë dhe e ndjekur nga numri 98.

Kjo enigmë ka kohë që po përhapet në internet dhe shpesh është në provimin pranues në Hong Kong për nxënësit e klasës së parë, shkruan revista Mental Floss.

Kjo është arsyeja pse, me sa duket, nuk duhet të jetë aq e vështirë për të gjetur një zgjidhje.

Domethënë, këtu nuk bëhet fjalë për ndonjë kalkulim apo numërim matematikor. Gjithçka që duhet të bëni është të ktheni ekranin dhe do të shihni menjëherë zgjidhjen. Përgjigja, pra, është 87.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Regjimi ushqimor dhe pijet që ndihmojnë në reduktimin e rrezikut të alzheimerit

Sëmundja e Alzheimerit është një sëmundje që lidhet me moshën dhe është lloji më i zakonshëm i demencës. Kjo gjendje kronike shpesh...

Tesla është gati për të marrë para nga kamionët e saj, por ata nuk ekzistojnë ende

Pesë vite pas lajmërimit, Tesla ka hapur rezervimet për kamionët elektrikë Semi, të cilët janë programuar për t’u prodhuar në vitin 2023....

Befasues, i fundit vizatim i Mikelanxhelos!

"CHRISTIE'S" Një vizatim i mahnitshëm, me dorën e Mikelanxhelos (1475-1564) është gjithashtu, i fundit që ka mbetur ende pronësi...

Kulla që bien, kulla që ngrihen

Nga: Ndue Dedaj Një nga humbjet e pak thyeshme të këtyre tridhjetë viteve, kanë qenë kullat e gurta autentike...

Recent Comments