6.1 C
Pristina
Tuesday, May 17, 2022
Home KURIOZITETE Iluzion optik, a po shihni sirenë apo peshk?

Iluzion optik, a po shihni sirenë apo peshk?

Një iluzion optik i habitshëm që pretendon se po shfaqet një peshk ose një sirenë, në varësi të mënyrës se si funksionon truri juaj, ka bërë që përdoruesit e internetit të ‘kruajnë’ kokën.

Megjithatë, disa përdorues të internetit u hutuan nga vizatimi, duke pretenduar se “truri i tyre ishte thyer” sepse imazhi dukej më shumë si një gomar.

Po ju çfarë po shihni? Një peshk, një sirenë apo gomar?

Shpërnd

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Turma që iu fut valles deri në vdekje: Murtaja e kërcimit që tronditi Strasburgun

Në vitin 1518, një “'murtajë kërcimi" bëri që banorët e qytetit francez Strasburg, që thuhet se kërcenin në mënyrë të pakontrolluar për...

Nga e hëna në të diele, mësoni oraret më të mira për të postuar në Instagram

Mediat sociale vërshojnë jetën tonë! Patjetër që për të hyrë në procesin e leximit të këtij artikulli, ju keni llogarinë tuaj personale...

Ilaçi që zhduk zbokthin

I keni provuar të gjitha medikamente kundër zbokthit dhe nuk keni gjetur shërim? Nëse jeni mërzitur nga ky problem...

Nëse bojleri juaj bën këtë zhurmë, hiqeni menjëherë nga priza

Në rast shpërthimi, bojleri mund të shkaktojë dëme të mëdha materiale apo edhe të marrë jetë. Sipas ekspertëve, bojleri mund të shpërthejë...

Recent Comments