6.1 C
Pristina
Monday, May 16, 2022
Home ART Marua që kuarr grurë - Këngë popullore nga Çamëria

Marua që kuarr grurë – Këngë popullore nga Çamëria

Marua që kuarr grurë


Marua që kuarr grurë
mos më gjeti vardhakurë?
Marua që kuarr bathë,
mos më gjete një parë vathë?
Marua që kuarr elp,
mos më gjet një testemel?
Testemeli mollë mollë,
i qindisur në Stambollë,
me gjilpërzën më të hollë.


Trikopallk – Margëllëç


Këngë popullore nga Çamëria

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Turma që iu fut valles deri në vdekje: Murtaja e kërcimit që tronditi Strasburgun

Në vitin 1518, një “'murtajë kërcimi" bëri që banorët e qytetit francez Strasburg, që thuhet se kërcenin në mënyrë të pakontrolluar për...

Nga e hëna në të diele, mësoni oraret më të mira për të postuar në Instagram

Mediat sociale vërshojnë jetën tonë! Patjetër që për të hyrë në procesin e leximit të këtij artikulli, ju keni llogarinë tuaj personale...

Ilaçi që zhduk zbokthin

I keni provuar të gjitha medikamente kundër zbokthit dhe nuk keni gjetur shërim? Nëse jeni mërzitur nga ky problem...

Nëse bojleri juaj bën këtë zhurmë, hiqeni menjëherë nga priza

Në rast shpërthimi, bojleri mund të shkaktojë dëme të mëdha materiale apo edhe të marrë jetë. Sipas ekspertëve, bojleri mund të shpërthejë...

Recent Comments