6.1 C
Pristina
Sunday, January 23, 2022
Home KURIOZITETE A e dini se cili është qyteti më i mirë për të...

A e dini se cili është qyteti më i mirë për të jetuar pas daljes në pension

Qyteti i Trebinjës në Bosnjë & Hercegovinë është shpallur si vendi më i mirë në botë për të jetuar pas daljes në pension.

Sipas revista gjermane “Fokus”, në garë kanë qenë 575 qytete në botë dhe ndër kriteret kryesore ka qenë situata e sigurisë.

Trebinje ka fituar 81.9 pikë nga 100 gjithsej, ç’ka e ka hequr këtë vit nga maja fituesin e vitit të kaluar, qytetin gjeorgjian Batumi.

Pikët më të larta lidheshin me qiratë, kostot e jetesës dhe kujdesin shëndetësor, dhe çdo vend shfaqet në listë vetëm një herë me qytetin e tij më të mirë.

Revista shkruan se Trebinja ndodhet në pj

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Vitamina D mund të mbrojë trupin nga disa lloje të kancerit

Të pasurit e një niveli të ulët vitamine D mund të lidhet me një risk më të lartë për zhvillimin e disa...

Simbolet që përdori principata e Kastriotëve

NGA: GJON KEKA Në kuadër të simboleve të kombit tonë arbëror europian më i rëndësishëm është konsideruar simbili i Principatës...

Takimi me diktatorin Enver Hoxha e çoi në ekzekutim/Historia e trishtë e Sebiha Kasamatit

Marrëdhënia e grave me shkencën është karakterizuar gjithmonë nga një rrugë e përpjetë qoftë në sferën kulturore, qoftë në atë profesionale. Për...

Në gjurmët e alfabetit 500 vjeçar të shqipes te arbëreshët e Rusisë

Në jug të Rusisë është zbuluar një monument arkeologjik që dokumenton shkrimin e vjetër në gjuhën shqipe dhe kjo është e mahnitshme!

Recent Comments