6.1 C
Pristina
Sunday, January 23, 2022
Home KAFSHËT Pëllumbi rozë, befason britanikët

Pëllumbi rozë, befason britanikët

Njerëzit në West Midland, Angli, kanë mbetur të befasuar pasi kanë pikasur një pëllumb ngjyrë rozë.

Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, studentja, Rabia, 17-vjeçare, hasi në këtë shpend në Solihull dhe shpejt ia bëri një foto.

“Unë thjesht isha e magjepsur nga zogu – dhe familja ime gjithashtu është e magjepsur”, tha ajo.

Rabia thotë se nuk i ka edituar fotografitë dhe që pëllumbi dukej kështu siç po shihet.

Një zëdhënës nga një organizatë për studimin e shpezëve sugjeroi se një palë e tretë duhet të ketë qenë e përfshirë, pasi pa diçka të ngjashme te një zog rozë që u pa në Bournemouth.

“Ky pëllumb është ngjyrosur, nuk ka dyshim për këtë”, tha zëdhënësi.

“Nuk është e padëgjuar që pëllumbat e bardhë të ngjyrosen nga pronarët e tyre për t’u përdorur në shfaqjet magjike apo edhe dasma ku do të lirohen, pastaj të kapen përsëri”.

“Kjo është hera e pare që dëgjojë për një që arratiset në publik”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Simbolet që përdori principata e Kastriotëve

NGA: GJON KEKA Në kuadër të simboleve të kombit tonë arbëror europian më i rëndësishëm është konsideruar simbili i Principatës...

Takimi me diktatorin Enver Hoxha e çoi në ekzekutim/Historia e trishtë e Sebiha Kasamatit

Marrëdhënia e grave me shkencën është karakterizuar gjithmonë nga një rrugë e përpjetë qoftë në sferën kulturore, qoftë në atë profesionale. Për...

Në gjurmët e alfabetit 500 vjeçar të shqipes te arbëreshët e Rusisë

Në jug të Rusisë është zbuluar një monument arkeologjik që dokumenton shkrimin e vjetër në gjuhën shqipe dhe kjo është e mahnitshme!

Pilotët kapin pamje të flotës së dyshuar të UFO-ve duke fluturuar në formacion mbi Paqësor (video)

Një pilot amerikan duket se ka regjistruar një video të asaj që ai beson se është një flotë mjetesh aliene që fluturojnë...

Recent Comments