6.1 C
Pristina
Sunday, January 23, 2022
Home KURIOZITETE Pamje/ Kompleksi që duket sikur po shembet

Pamje/ Kompleksi që duket sikur po shembet

Në pamje të parë, ky bllok me kulla në Holandë duket sikur ka nisur të shembet, por në të vërtetë nuk është kështu.

Ndërtimi në fjalë është një objekt krejt i ri që po ndërtohet në Amsterdam, i projektuar qëllimisht për t’u dukur sikur pjesë të mëdha janë rrëzuar prej tij.

Kompleksi 75 000 metra katrorë i quajtur “Lugina”, u projektua nga firma holandeze e arkitekturës MVRDV, e cila krijoi tumën e diskutueshme të Harkut të Mermerit në Londër.

“Lugina”, e cila do të hapet në vitin 2022, përmban tri “maja”, më e larta prej të cilave është 100 m e lartë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Simbolet që përdori principata e Kastriotëve

NGA: GJON KEKA Në kuadër të simboleve të kombit tonë arbëror europian më i rëndësishëm është konsideruar simbili i Principatës...

Takimi me diktatorin Enver Hoxha e çoi në ekzekutim/Historia e trishtë e Sebiha Kasamatit

Marrëdhënia e grave me shkencën është karakterizuar gjithmonë nga një rrugë e përpjetë qoftë në sferën kulturore, qoftë në atë profesionale. Për...

Në gjurmët e alfabetit 500 vjeçar të shqipes te arbëreshët e Rusisë

Në jug të Rusisë është zbuluar një monument arkeologjik që dokumenton shkrimin e vjetër në gjuhën shqipe dhe kjo është e mahnitshme!

Pilotët kapin pamje të flotës së dyshuar të UFO-ve duke fluturuar në formacion mbi Paqësor (video)

Një pilot amerikan duket se ka regjistruar një video të asaj që ai beson se është një flotë mjetesh aliene që fluturojnë...

Recent Comments