6.1 C
Pristina
Tuesday, January 25, 2022
Home KURIOZITETE Një pëllumb ngjyrë rozë befason banorët e një qyteti në Angli

Një pëllumb ngjyrë rozë befason banorët e një qyteti në Angli

Njerëzit në West Midland, Angli, kanë mbetur të befasuar pasi kanë pikasur një pëllumb ngjyrë rozë.

Sipas medieve të huaja, studentja, Rabia, 17-vjeçare, hasi në këtë shpend në Solihull dhe shpejt ia bëri një foto.

“Unë thjesht isha e magjepsur nga zogu – dhe familja ime gjithashtu është e magjepsur”, tha ajo.

Rabia thotë se nuk i ka edituar fotografitë dhe që pëllumbi dukej kështu siç po shihet.

Një zëdhënës nga një organizatë për studimin e shpezëve sugjeroi se një palë e tretë duhet të ketë qenë e përfshirë, pasi pa diçka të ngjashme te një zog rozë që u pa në Bournemouth.

“Ky pëllumb është ngjyrosur, nuk ka dyshim për këtë”, tha zëdhënësi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Do habiteni/Receta që mban zemrën e shëndetshme

Limoni dhe hudhra përdoren zakonisht për të marinuar mishin ose për t’i shtuar më shumë shije sallatës. Por duket...

Nën këmbët tona, shkencëtarët zbulojnë shenja të një strukture të fshehur brenda bërthamës së Tokës

Shkencëtarë kanë zbuluar shenja të një strukture të fshehur brenda bërthamës së Tokës. Duke folur për këtë zbulim ata janë shprehur se...

“Gjuha shqipe është më e vjetër se greqishtja dhe latinishtja”

Në librin “Etnologjia e Shqiptarëve” , Kristo Frashëri na e paraqet zbërthimin që Sami Frashëri i kishte bërë...

Darka e Lamës!

Siç dihet nga e kaluara jonë e lashtë ndër vite, shqiptarët kanë trashëguar doke dhe tradita të sakrifikimit, përkujtimit, gëzimit dhe falenderimit.

Recent Comments