6.1 C
Pristina
Monday, October 18, 2021
Home Uncategorized Infermierja krijon abazhurë me flakonët e përdorur të vaksinave

Infermierja krijon abazhurë me flakonët e përdorur të vaksinave

Një infermiere amerikane ka përdorur rreth 400 flakonë të përdorur të vaksinave Moderna për të krijuar një abazhur fantastik.

Ajo e postoi në rrjetet sociale kryeveprën e saj dhe menjëherë u bë viral, duke marrë qindra mijëra pëlqime dhe komente pozitive, por nuk kanë munguar ata që e kanë konsideruar “foto të neveritshme”.

Laura Weiss tha për “The Post” se kjo foto shihet ndryshe nga ata që janë vaksinuar dhe ata që nuk duan të vaksinohen.

“Flakonët do të hidheshin dhe unë mendova që ishin shumë të bukur për në plehra, kështu që vendosa të bëja diçka me to. Doja të nderoja ata që kanë punuar shumë gjatë kohës së pandemisë dhe kanë shpëtuar jetë”, tregon infermierja.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Këngë për lisin me rrënjë shekullore, Aristidh Kolën e shqiptarisë

Nga: Abdurahim Ashiku Meditime me një pikë loti rrudhave të jetës Në 15-vjetorin e IKJES Të...

Krapi Koi, nga tryeza deri te simboli i statusit: Përse ky peshk vlen deri në dy milionë dollarë

Koi në Japoni është simbol i dashurisë dhe i miqësisë Vitin e kaluar Krapi koi është shpallur peshk kombëtar...

Ndërtimet më ekstreme në planet (Video)

Nga ndërtimi i një hekurudhe në nxehtësinë e vrastare të shkretëtirës deri në rinovimin e një stacioni kërkimor në një nga vendet...

Wilhelm Röntgen, gjerman që zbulou rrezet-x, fizikanti që tejpërçoi brenda nesh shikimin

Ai ishte një prej atyre mendjeve krijuese, pasioni dhe përkushtimi i të cilit i dhuroi botës një dimenison të ri njohës, e...

Recent Comments