6.1 C
Pristina
Saturday, June 25, 2022
Home KËSHILLA Si të përdorni sodën e bukës për të humbur peshë

Si të përdorni sodën e bukës për të humbur peshë

Procesi i humbjes së peshës është vërtet proces i vështirë dhe i vështirë dhe të gjithë e dimë pse! Është shumë e thjeshtë, sepse të gjithë e duam ushqimin!

Por mos u shqetësoni, sepse në këtë artikull do t’ju tregojmë një sekret të vogël se si të shpejtoni procesin e humbjes së peshës është shumë e lehtë! Ju vetëm duhet të shtoni këtë përbërës të thjeshtë në dietën tuaj të shëndetshme, sodën e bukës.

Më pas do të lexoni 3 receta të thjeshta se si të përfshini sodën e bukës në dietën tuaj. Do të habiteni nga rezultatet! Vlen të lexoni se ku do të jetë e dobishme nëse vendosni sodë buke në hundë.

1 Sodë buke me përbërës lëng limoni

  • 1 lugë gjelle sode buke
  • 1/2 filxhan ujë
  • Lëng limoni ose grejpfrut

Udhëzime

  • Shtoni sodën e bukës në 1/2 filxhan ujë.
  • Përziejini mirë derisa të treten.
  • Shtoni lëngun e limonit ose grejpfrutit.
  • Pini këtë pije në mëngjes, sapo të zgjoheni!
  • Pas 20 minutash, duhet të hani mëngjes.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Arkeologët zbulojnë breshkën 2000-vjeçare në Pompei

Arkeologët në Itali kanë zbuluar një breshkë në Pompei që është gati 2000 vjet e vjetër. Zvarraniku, i gjetur...

Vapë e madhe? Sekreti për të fjetur rehat

Një sekret i zgjuar që mund të na freskojë netët e nxehta të verës, sugjerojnë ekspertët. Është me kosto të ulët dhe...

Misteri i ryymës detare në “Vrimën blu”

“Vrima blu” (Blue Hole) është një pikë turistike e pabesë, për ata që e...

Kush mund të trajtohet me ilaçin e ri të kancerit dhe kur

Në vitin 2020, rreth 340 mijë njerëz vdiqën nga kanceri i zorrës së trashë. Tani një trajtim i ri që jep shpresë...

Recent Comments