6.1 C
Pristina
Sunday, January 23, 2022
Home KËSHILLA Si të përdorni sodën e bukës për të humbur peshë

Si të përdorni sodën e bukës për të humbur peshë

Procesi i humbjes së peshës është vërtet proces i vështirë dhe i vështirë dhe të gjithë e dimë pse! Është shumë e thjeshtë, sepse të gjithë e duam ushqimin!

Por mos u shqetësoni, sepse në këtë artikull do t’ju tregojmë një sekret të vogël se si të shpejtoni procesin e humbjes së peshës është shumë e lehtë! Ju vetëm duhet të shtoni këtë përbërës të thjeshtë në dietën tuaj të shëndetshme, sodën e bukës.

Më pas do të lexoni 3 receta të thjeshta se si të përfshini sodën e bukës në dietën tuaj. Do të habiteni nga rezultatet! Vlen të lexoni se ku do të jetë e dobishme nëse vendosni sodë buke në hundë.

1 Sodë buke me përbërës lëng limoni

  • 1 lugë gjelle sode buke
  • 1/2 filxhan ujë
  • Lëng limoni ose grejpfrut

Udhëzime

  • Shtoni sodën e bukës në 1/2 filxhan ujë.
  • Përziejini mirë derisa të treten.
  • Shtoni lëngun e limonit ose grejpfrutit.
  • Pini këtë pije në mëngjes, sapo të zgjoheni!
  • Pas 20 minutash, duhet të hani mëngjes.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Simbolet që përdori principata e Kastriotëve

NGA: GJON KEKA Në kuadër të simboleve të kombit tonë arbëror europian më i rëndësishëm është konsideruar simbili i Principatës...

Takimi me diktatorin Enver Hoxha e çoi në ekzekutim/Historia e trishtë e Sebiha Kasamatit

Marrëdhënia e grave me shkencën është karakterizuar gjithmonë nga një rrugë e përpjetë qoftë në sferën kulturore, qoftë në atë profesionale. Për...

Në gjurmët e alfabetit 500 vjeçar të shqipes te arbëreshët e Rusisë

Në jug të Rusisë është zbuluar një monument arkeologjik që dokumenton shkrimin e vjetër në gjuhën shqipe dhe kjo është e mahnitshme!

Pilotët kapin pamje të flotës së dyshuar të UFO-ve duke fluturuar në formacion mbi Paqësor (video)

Një pilot amerikan duket se ka regjistruar një video të asaj që ai beson se është një flotë mjetesh aliene që fluturojnë...

Recent Comments