6.1 C
Pristina
Sunday, January 23, 2022
Home RETROSPEKTIVË Ushtarët shqiptarë më plisa në Manastir, në vitin 1908

Ushtarët shqiptarë më plisa në Manastir, në vitin 1908

Këta janë ushtarët shqiptarë në Manastir në vitin 1908, në kuader të ushtrisë së Perandorisë Osmane.

Ushtarët shqiptarë në ushtrinë e Perandoorisë quheshin “nizam” dhe ata dërgoheshin në çdo cep të Perandorisë Osmane në luftë kundër popujve që kërkonin liri

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Portreti origjinal i Pjetër BUDIT në Vatikan

Biblioteka Apostolike e Vatikanit është një ndër bibliotekat më të pasura në botë, përsa i përket historisë së trojeve shqiptare brenda dhe...

Çfarë të përfshini në CV nëse nuk keni përvojë pune?

Gjetja e një pune, nganjëherë edhe çfarëdo, mund të jetë e vështirë, por është akoma më e vështirë kur nuk keni një...

Ja çfarë i ndodh trupit tuaj nëse ecni çdo ditë

Ekspertët po këshillojnë rregullisht që të mos harrojmë domethënien e aktivitetit fizik. Ecja është aktiviteti fizik më i vjetër...

10-vjeçarja i mbijetoi stuhisë për 18 orë dhe sekreti ishte një qen endacak

Një vajzë 10-vjeçare arriti të mbijetonte 18 orë gjatë natës në një stuhi të ftohtë dimërore në Rusi. Sekreti i saj i...

Recent Comments