6.1 C
Pristina
Wednesday, December 1, 2021
Home KAFSHËT 'Peshk-bretkoca' interesante e fotografuar në ujërat e Lembeh të Indonezisë (Foto)

‘Peshk-bretkoca’ interesante e fotografuar në ujërat e Lembeh të Indonezisë (Foto)

Nadia Aly Photography & Video sjellë një fotografi shumë interesante të një peshk-bretkoce me qime, fotografuar në ujërat e Lembeh të Indonezisë.

Fotografi që ka shkrepur këtë foto shprehet duke thënë se: “Unë mendoj se kjo është fotografia ime e preferuar e të gjitha kohërave që kam bërë. Ky është një peshk bretkocë me qime të gjata në ujërat e Lembeh, Indonezi, i marrë pak sa me shaka në fillim gjatë natës. Unë isha shumë me fat që gjeta këtë kafshë të bukur dhe u ktheva prap në një zhytje natën për të marrë këtë pozë. Ai/ajo ishte ulur në një thellësi prej 70 feet ‘këmbësh’, dhe ishte ekspozuar në një rrymë të lehtë ujore që ndihmoi në ngritjen e qimeve ashtu siç tregohen.”

Kjo krijesë në këtë fotografi e sjellur më poshtë, dëshmon se planeti në të cilin jetojmë, ka ende shumë fshehtësi që ne nuk i dijmë dhe ka shumë hapsira që duhen eksploruar sepse planeti ynë do të vazhdoj të na magjepsë. /InforCulture.info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Vazhdon të dëshmohet prania e llojeve të rralla të faunës në territorin e Parkut Kombëtar Bjeshkët e Nemuna

Agjencioni për Mbrojtjen e Mjedisit të Kosovës (AMMK) përmes një komunikate njofton se në kuadër të aktiviteteve të rregullta për monitorimin dhe...

Si e shpjegon Barleti emrin e Krujës…

Në librin “Rrethimi i Shkodrës”, botuar në 1504, Barleti shënon: “Na patën rënë në dorë disa shkrime, më tepër...

“Sarajevë, moj motër”, si u fut Nënë Tereza në teatrin e Bosnjes

Libri surprizë i Ylli Polovinës, botuar në Prishtinë Në 324 faqet e librit më të ri të Ylli Polovinës,...

Mbi 80% e shoferëve dështojnë, kush ka përparësi në këtë rast?

Ndodh jo rrallë që qofshin shoferët, çiklistët apo këmbësorët, nuk thonë me zë të lartë “kush ia ka dhënë lejen këtij?”

Recent Comments