6.1 C
Pristina
Wednesday, December 1, 2021
Home KËSHILLA Kjo është çokollata më e shtrenjtë në botë, nuk do ta besoni...

Kjo është çokollata më e shtrenjtë në botë, nuk do ta besoni sa kushton

To’ak është konsideruar si çokollata më e shtrenjtë në botë. Do të duhet të paguani 212 euro për vetëm 50 gramë.

Ajo që e bën të veçantë këtë çokollatë është se për prodhimin e saj përdoren metodat dhe përbërësit më të mirë tradicionalë.

Një nga arsyet e kostos së madhe është se ajo prodhohet nga pemët e rralla të kakaos në Ekuador.

Ky produkt përbëhet nga 81 për qind çokollatë e zezë, ndërsa duhen dy vjet për të krijuar 574 copë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

“Sarajevë, moj motër”, si u fut Nënë Tereza në teatrin e Bosnjes

Libri surprizë i Ylli Polovinës, botuar në Prishtinë Në 324 faqet e librit më të ri të Ylli Polovinës,...

Mbi 80% e shoferëve dështojnë, kush ka përparësi në këtë rast?

Ndodh jo rrallë që qofshin shoferët, çiklistët apo këmbësorët, nuk thonë me zë të lartë “kush ia ka dhënë lejen këtij?”

5 gabime që bëni gjatë përdorimit të telefonit që mund të jenë fatale për shëndetin

1- Të flini me celularin pranë Një celular në vetvete është një transmetues dhe marrës elektromagnetik i cili lëshon...

Pse nuk përmendet bora askund në Kuran?

Në librin e shenjtë të myslimanëve Kuranin, nuk përmendet bora, por përmenden terma të tjerë që tregojnë të ftohtët dhe acarin. Kurani...

Recent Comments