6.1 C
Pristina
Tuesday, December 7, 2021
Home KAFSHËT Kafshë që mund të vrasin vetën (Video)

Kafshë që mund të vrasin vetën (Video)

Kafshët janë të pajisura me disa pjesë trupi të cilat i ndihmojnë për tu vetëmbrojtur, siguruar ushqim dhe për tu dukur më mirë.
Por ndonjëherë ato pjesë trupi mund ta lëndojnë aq rëndë kafshën sa që mund edhe të humbasë edhe jetën e sajë.
Si është kjo e mundur?
Shikojeni këtë video deri në fund dhe do të mahniteni se sa shumë rrezikohen disa lloje kafshësh nga vetë trupi i tyre.

Fakte Interesante

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Pse flemë? Shkencëtarët nuk e dinë ende, por e kanë një hipotezë

Të gjitha kafshët flenë, madje edhe krimbi i rrumbullakët dhe i vogël Caenorhabditis elegans. Shkencëtarët janë përpjekur prej kohësh që ta kuptojnë pse ndodh gjumi. Ata kanë bërëshumë prova me minjtë në laborator, por të...

“Ja pse shqiptarët kanë sukses kur largohen nga Atdheu?”

Eksperti i Turizmit, Auron Tare, përmes një postimi në facebook ka sjellë në vëmendjen e ndjekësve të tij rastin e George Tames,...

Ky ushqim në mëngjes mbron imunitetin dhe mban larg gripin

Me ardhjen e vjeshtës vijnë edhe infeksionet virale të cilat tashmë në periudhë pandemie bëhen akoma më të rënda.

“Pallati Stratigò”, dëshmi e kulturës arbëreshe që prej vitit 1533

Foto Ilustrim: Pallati Stratigò Pallati Stratigò, është një ndër ndërtesat më të njohura në Lungro, një nga “qytezat e...

Recent Comments