6.1 C
Pristina
Wednesday, December 1, 2021
Home KURIOZITETE Misteri që fshihet pas kësaj “vorbulle” në detin skocez

Misteri që fshihet pas kësaj “vorbulle” në detin skocez

Një “vorbull” në det pranë Skocisë ka shkaktuar debat në rrjet. 46 vjeçari, Paul Young, kapi fenomenin nëpërmjet dronit të tij në në Lendalfoot, South Ayrshire. Përdoruesit e rrjeteve sociale besojnë se në fakt fenomeni është shkaktuar nga tubacionet apo nga rrjedhjet e metanit.

Fotografitë e pabesueshme me dron tregojnë një ?vorbull? në brigjet e Skocisë Lendalfoot, South Ayrshire – shkaktuar nga ujërat e zeza. Shih historinë e SWNS SWSCwhirepool. Paul Young, 46 vjeç, kapi fotot duke përdorur dronin e tij dje në mbrëmje (Sun) në Lendalfoot, South Ayrshire. Kontabilisti, nga Girvan, South Ayrshire, u trondit nga pamja e çuditshme e cila është identifikuar si ujërat e zeza që derdhen në det. Pali tha: “Unë kisha supozuar se ishte një rrëpirë dhe dukej paksa si një vorbull.

Por, agjencia Skoceze për Mbrojtjen e Mjedisit ka konfirmuar se fenomeni është shkaktuar nga reshjet e dendura të fundit të përziera me ujërat e zeza që po derdhen në det. “Ky është një veprim rutinë i derdhjes së ujit të kulluar të mbetjeve përpara se ai të kalojë në mjedis, por është përzierë me ujin e shiut”, tha një zëdhënës.

Fotografitë e pabesueshme me dron tregojnë një ?vorbull? në brigjet e Skocisë Lendalfoot, South Ayrshire – shkaktuar nga ujërat e zeza. Shih historinë e SWNS SWSCwhirepool. Paul Young, 46 vjeç, kapi fotot duke përdorur dronin e tij dje në mbrëmje (Sun) në Lendalfoot, South Ayrshire. Kontabilisti, nga Girvan, South Ayrshire, u trondit nga pamja e çuditshme e cila është identifikuar si ujërat e zeza që derdhen në det. Pali tha: “Unë kisha supozuar se ishte një rrëpirë dhe dukej paksa si një vorbull./abcnews.al/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Mbi 80% e shoferëve dështojnë, kush ka përparësi në këtë rast?

Ndodh jo rrallë që qofshin shoferët, çiklistët apo këmbësorët, nuk thonë me zë të lartë “kush ia ka dhënë lejen këtij?”

5 gabime që bëni gjatë përdorimit të telefonit që mund të jenë fatale për shëndetin

1- Të flini me celularin pranë Një celular në vetvete është një transmetues dhe marrës elektromagnetik i cili lëshon...

Pse nuk përmendet bora askund në Kuran?

Në librin e shenjtë të myslimanëve Kuranin, nuk përmendet bora, por përmenden terma të tjerë që tregojnë të ftohtët dhe acarin. Kurani...

‘Ali Pashë Tepelena u tradhtua nga njeriu më i afërt i tij’, çfarë shkruante gazeta franceze më 1822

“Le Moniteur Universel” ka botuar, të hënën e 25 marsit 1822, në ballinë, një shkrim në lidhje me vrasjen e Ali Pashë...

Recent Comments