6.1 C
Pristina
Monday, October 25, 2021
Home KURIOZITETE Çfarë është ajo? Artisti francez krijon një varkë që duket si një...

Çfarë është ajo? Artisti francez krijon një varkë që duket si një shkëmb

Një artist francez ka krijuar një varkë me tipare të shkëmbinjve, derisa në det duket si një shkëmb lundrues.

Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, Julien Berthier, 46-vjeçar, nga Parisi, përdori kryesisht stiropor dhe rrëshirë epoksi për të transformuar një varkë të vjetër në atë që dukej një formim shkëmbi që u largua nga bregdeti rreth Marsejës, Francë.

Pamjet e regjistruara në qershor tregojnë varkën me emrin me emrin ‘L’invisible’, ose “E padukshmja”, që lundronte në Detin Mesdhe.

Berthier është i famshëm për krijimet e tij të çuditshme, pasi në vitin 2010 ai krijoi një varkë që dukej sikur po fundosej, por në fakt ishte një anije plotësisht funksionale; varka në ujë dukej gjysmë e fundosur. 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

A e dini historinë e mozaikut ‘Bukuroshja e Durrësit’?

Mozaiku “Bukuroshja e Durrësit” u zbulua në vitin 1918 nga arkeologu austriak Kamilo Prashniker dhe daton në shekullin e katërt para Krishtit....

”Kthjelltësia a qiellit shkoi me diellin, me lulet, me verën..”

BORA Kthjelltësia a qiellit shkoi me diellin, me lulet, me verën. Vjeshta e trishtueshme erdhi dhe iku. Tani...

Historia/Njihuni me dy njerëzit që mund të kishin parandaluar Luftën e Parë Botërore

Ne jemi larg dëshirës për luftë. Përderisa po zhvillohen negociata me Austrinë për llogari të Serbisë, trupat e mia nuk do të...

Zbulohet letra e rrallë e Skënderbeut në arkivat e Shuteriqit

Gjergj Kastriot Skënderbeu nuk ishte vetëm Atleti i Krishtit, njeriu që mbajti larg dyerve të Europës Perandorinë Osmane, por edhe një njeri...

Recent Comments