6.1 C
Pristina
Wednesday, September 15, 2021
Home KURIOZITETE Dhjetë qytetet më të mira në botë për vitin 2021

Dhjetë qytetet më të mira në botë për vitin 2021

TIME OUT ka publikuar një listë të qyteteve më të mira në botë në 2021, bazuar në opinionin e 27,000 banorëve të anketuar të qyteteve botërore.

Çmimi i qytetit më të mirë në botë për vitin 2021 i takoi San Franciscos. Gjatë hulumtimit, ata morën parasysh jetën e natës, restorantet dhe ngjarjet kulturore në secilin qytet, si dhe ndjenjën e komunitetit në secilin qytet.

Hulumtimi ka përfshirë gjithashtu edhe mikpritjen në qytet dhe mirësinë e përgjithshme, shkruan Indeksonline.

Ata gjithashtu vlerësojnë faktin se në San Francisko shumë restorante e kafene janë të shtrira në natyrë.

Këtu janë 10 qytetet më të mira në botë sipas Time Out:

  1. San Francisko, Kaliforni, SHBA
  2. Amsterdam, Holandë
  3. Manchester, Mbretëria e Bashkuar
  4. Kopenhagen, Danimarkë
  5. Nju Jork, SHBA
  6. Montreal, Kanada
  7. Pragë, Republika Çeke
  8. Tel Aviv, Izrael
  9. Porto, Portugali
  10. Tokio, Japoni

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Lista me 30 të pasurit që u vranë dhe grabitën nga regjimi komunist

Edhe pse nuk ishin përfshirë kundër sistemit, ata u ekzekutuan, dënuan dhe internuan pasi ishin të pasur dhe iu sekuestrua çdo pronë...

Ja si dukej kalendari i lashtë Shqiptar

Populli shqiptar ka patur që në kohëra të lashta një kalendar të vetin, i cili është kalendar unik në botë përkah veçoritë...

Si e bëjnë bletët mjaltin?

Këtu janë udhëzimet hap pas hapi që bletët përdorin për të bërë prodhimin e tyre të shurupit. 1. Mjalti...

Misteri/ Uji merr ngjyrën e gjákut ashtu siç përmendet edhe në Bibël

Në rajonin Biblik të Moabit në Jordani ka ndodhur një fenomen shumë i çuditshëm, teksa një pellg uji pranë Detit të Vdékur...

Recent Comments