6.1 C
Pristina
Friday, September 24, 2021
Home HISTORI/ARKEOLOGJI Qyteti që u zhduk nga harta(Video)

Qyteti që u zhduk nga harta(Video)

Në një hapësirë shumë të ngushte jo me shumë se 120 kilometra nga Tirana , dikur shtriheshin dy qytete, njeri i njohur në lashtësi, e tjetri në mesjetë.

Sot konsiderohet një fshat një qendër e humbur diku në malet e Gramshit  e që më parë ka qenë një qytet,historia e të cilit kulmoi në shekullin e XVII-të,transmeton InfoPress.

Shikoni videon për më shumë:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Robert De Niro dhe Al Pacino kanë gjatësi të trupit gati të njejtë, por në filmin ‘Irishman’, De Niro duket gjigant..

Daut Dauti Robert De Niro dhe Al Pacino kanë gjatësi të trupit gati të njejtë, por në filmin 'Irishman',...

OBSH: Ndotja e ajrit vret shtatë milionë persona në vit

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka fuqizuar të mërkurën udhëzimet e reja për kualitet të ajrit, duke thënë se ndotja e ajrit është...

Balli Kombëtar i kërkonte Amerikës në prill 1945 të rrëzojë Enver Hoxhën

Nga Thanas Mustaqi Më 14 prill 1945 krerët e Ballit Kombëtar të arratisur në Itali i sugjeronin Uashingtonit që...

Ujqit, 40 Fakte magjepsëse dhe interesante të ujkut

A keni frikë pak nga ujqit? Për mijëra vjet, qeniet njerëzore i kanë adhuruar ata, kanë frikë dhe madje i kanë urryer.

Recent Comments