6.1 C
Pristina
Thursday, September 16, 2021
Home KULTURË Fotografi e vitit 1931/për një palë dimi nevojiteshin 10-12 metra shtof

Fotografi e vitit 1931/për një palë dimi nevojiteshin 10-12 metra shtof

Në një postim në facebook Rafet Kadriu ka postuar një fotografi të vitit 1931 ku paraqiten dy gra teksa mbajnë në duar një palë dimi, shkruan InforCulture.info

Fotografia është e realizuar nga National Geographic, dhe përshkruan se për një palë dimi nevojiteshin 10-12 metra shtof.

Ja postimi i tij i plotë:

Scutari – Albania, February 1931.Photo: National Geographic.Per dimite qe i vishnin grate shkodrane ( Krishtera ), per nje pale nevojiteshin 10 – 12 meter shtof.

No photo description available.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Lista me 30 të pasurit që u vranë dhe grabitën nga regjimi komunist

Edhe pse nuk ishin përfshirë kundër sistemit, ata u ekzekutuan, dënuan dhe internuan pasi ishin të pasur dhe iu sekuestrua çdo pronë...

Ja si dukej kalendari i lashtë Shqiptar

Populli shqiptar ka patur që në kohëra të lashta një kalendar të vetin, i cili është kalendar unik në botë përkah veçoritë...

Si e bëjnë bletët mjaltin?

Këtu janë udhëzimet hap pas hapi që bletët përdorin për të bërë prodhimin e tyre të shurupit. 1. Mjalti...

Misteri/ Uji merr ngjyrën e gjákut ashtu siç përmendet edhe në Bibël

Në rajonin Biblik të Moabit në Jordani ka ndodhur një fenomen shumë i çuditshëm, teksa një pellg uji pranë Detit të Vdékur...

Recent Comments