6.1 C
Pristina
Thursday, September 16, 2021
Home SHKENCË/TECH Kujdes nga kjo kabllo e Iphon-it, mund t’ua vjedh paswordat dhe të...

Kujdes nga kjo kabllo e Iphon-it, mund t’ua vjedh paswordat dhe të dhënat

Një version i ri i kabllos së Iphone-ve “USB-C” mund t’ua marrë gjitha të dhënat.

“Vice.com” ka publikuar një artikull ku supozohet se se hakerat janë duke përdorur këtë kabllo për të vjedhur fjalëkalimet tuaja ose të dhëna të tjera.

Apple nuk iu përgjigj kërkesës për koment. Kompleti i kabllove MG të ofruara për Motherboard për qëllime testimi gjithashtu përfshinte një kabllo të zezë USB-C në USB-C, e cila do të ishte projektuar për të imituar kabllot që lidhen me produkte të ndryshme jo-Apple.https://www.youtube.com/embed/DKCz_0vDfRI

Pandemia e vazhdueshme ka komplikuar gjithashtu procesin e prodhimit të kabllove, shpjegoi MG, transmeton Indeksonline

“Pandemia e ka bërë një proces tashmë të vështirë shumë më të vështirë me mungesën e çipave. Nëse ndonjë përbërës individual nuk është në magazinë, është në thelb e pamundur të gjesh një zëvendësues kur fraksionet e milimetrave janë të rëndësishme”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Lista me 30 të pasurit që u vranë dhe grabitën nga regjimi komunist

Edhe pse nuk ishin përfshirë kundër sistemit, ata u ekzekutuan, dënuan dhe internuan pasi ishin të pasur dhe iu sekuestrua çdo pronë...

Ja si dukej kalendari i lashtë Shqiptar

Populli shqiptar ka patur që në kohëra të lashta një kalendar të vetin, i cili është kalendar unik në botë përkah veçoritë...

Si e bëjnë bletët mjaltin?

Këtu janë udhëzimet hap pas hapi që bletët përdorin për të bërë prodhimin e tyre të shurupit. 1. Mjalti...

Misteri/ Uji merr ngjyrën e gjákut ashtu siç përmendet edhe në Bibël

Në rajonin Biblik të Moabit në Jordani ka ndodhur një fenomen shumë i çuditshëm, teksa një pellg uji pranë Detit të Vdékur...

Recent Comments