6.1 C
Pristina
Thursday, September 16, 2021
Home KËSHILLA Dy mënyrat për të lehtësuar pickimet e mushkonjave për pak sekonda

Dy mënyrat për të lehtësuar pickimet e mushkonjave për pak sekonda

Mund të të duket pak e bezdisur lëkura e lyer, por shpëtimi nga kruajtja  është i menjëhershëm

Ka 2  mënyra për të qetësuar kruajtjen nga pickimet e mushkonjave në shumë pak kohë

Lexo Edhe:

1-    Me një shirit ngjitës  pak të lyer me vaj

2-    Me pak manikyr pa ngjyrë.

Mund të duket e çuditshme, por të gjithë ata që e kanë provuar shumë herë, e dinë se me të vërtetë funksionon.

Në pjesën ku mushkonja ka pickuar, bllokoje ajrin me pak manikyr pa ngjyrë dhe mbaje ashtu për pak minuta.

Mund të të duket pak e bezdisur lëkura e lyer, por shpëtimi nga kruajtja  është i menjëhershëm

Ndjesia e kruajtjes vjen menjëherë nga pickimi që reagon me ajrin, kështu që për ta ndaluar, ju duhet të bllokoni rrjedhën e ajrit në vendin e pickimit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Lista me 30 të pasurit që u vranë dhe grabitën nga regjimi komunist

Edhe pse nuk ishin përfshirë kundër sistemit, ata u ekzekutuan, dënuan dhe internuan pasi ishin të pasur dhe iu sekuestrua çdo pronë...

Ja si dukej kalendari i lashtë Shqiptar

Populli shqiptar ka patur që në kohëra të lashta një kalendar të vetin, i cili është kalendar unik në botë përkah veçoritë...

Si e bëjnë bletët mjaltin?

Këtu janë udhëzimet hap pas hapi që bletët përdorin për të bërë prodhimin e tyre të shurupit. 1. Mjalti...

Misteri/ Uji merr ngjyrën e gjákut ashtu siç përmendet edhe në Bibël

Në rajonin Biblik të Moabit në Jordani ka ndodhur një fenomen shumë i çuditshëm, teksa një pellg uji pranë Detit të Vdékur...

Recent Comments