6.1 C
Pristina
Monday, October 18, 2021
Home HISTORI/ARKEOLOGJI Ja si i prisnin grekët gjithë gëzim pushtuesit fashistë në Çamëri

Ja si i prisnin grekët gjithë gëzim pushtuesit fashistë në Çamëri

Kjo foto tregon grekët dhe mitropolitin e tyre presin me gëzim ushtarët dhe gjeneralët italianë në nëntor të vitit 1940 në Çamëri.

Po ku janë ata çamët bashkëpunëtorë të italianëve?

Ende shkenctarët grekë dhe politikanët e tyre s’po na e vërtetojnë bashkëpunimin e çamëve me italianët. Nikos Kotzias dhe Panajotis Barkas çfarë thonë për këtë foto?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Këngë për lisin me rrënjë shekullore, Aristidh Kolën e shqiptarisë

Nga: Abdurahim Ashiku Meditime me një pikë loti rrudhave të jetës Në 15-vjetorin e IKJES Të...

Krapi Koi, nga tryeza deri te simboli i statusit: Përse ky peshk vlen deri në dy milionë dollarë

Koi në Japoni është simbol i dashurisë dhe i miqësisë Vitin e kaluar Krapi koi është shpallur peshk kombëtar...

Ndërtimet më ekstreme në planet (Video)

Nga ndërtimi i një hekurudhe në nxehtësinë e vrastare të shkretëtirës deri në rinovimin e një stacioni kërkimor në një nga vendet...

Wilhelm Röntgen, gjerman që zbulou rrezet-x, fizikanti që tejpërçoi brenda nesh shikimin

Ai ishte një prej atyre mendjeve krijuese, pasioni dhe përkushtimi i të cilit i dhuroi botës një dimenison të ri njohës, e...

Recent Comments