6.1 C
Pristina
Friday, September 24, 2021
Home KURIOZITETE Njihuni me shtëpinë që nuk guxon askush ta blej, zbuloni arsyen

Njihuni me shtëpinë që nuk guxon askush ta blej, zbuloni arsyen

Një rezidencë e braktisur që dikur përdorej si azil pas Luftës së Dytë Botërore tani është në treg për 1.5 milion £ pas një rënie çmimi prej 1 milion £.

Kjo shtëpi gjigande që ndodhet në Ruthin, Uellsin e Veriut, është e rrethuar nga 23 hektarë tokë dhe përmban një shkallë lisi të gdhendur, arkitekturë gotike dhe një zonë kopshti me mure të larta.

Ndërtesa historike daton në Shekullin e 16 -të kur ishte shtëpia e familjes së pasur Salesbury.

Në vitin 1937, ajo u hap si azil për 87 pacientë nga Spitali Psikiatrik i Qarkut të Uellsit të Veriut për të ofruar ndihmë për Azilin aty pranë të mbipopulluar para se të mbyllej përgjithmonë në 1989.

Megjithatë vitet e fundit prona është bërë e njohur për reputacionin e saj drithërues, me gjuetarët e fantazmave që pretendojnë se janë sulmuar nga shpirtrat demonikë që fshihen brenda.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Robert De Niro dhe Al Pacino kanë gjatësi të trupit gati të njejtë, por në filmin ‘Irishman’, De Niro duket gjigant..

Daut Dauti Robert De Niro dhe Al Pacino kanë gjatësi të trupit gati të njejtë, por në filmin 'Irishman',...

OBSH: Ndotja e ajrit vret shtatë milionë persona në vit

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka fuqizuar të mërkurën udhëzimet e reja për kualitet të ajrit, duke thënë se ndotja e ajrit është...

Balli Kombëtar i kërkonte Amerikës në prill 1945 të rrëzojë Enver Hoxhën

Nga Thanas Mustaqi Më 14 prill 1945 krerët e Ballit Kombëtar të arratisur në Itali i sugjeronin Uashingtonit që...

Ujqit, 40 Fakte magjepsëse dhe interesante të ujkut

A keni frikë pak nga ujqit? Për mijëra vjet, qeniet njerëzore i kanë adhuruar ata, kanë frikë dhe madje i kanë urryer.

Recent Comments