6.1 C
Pristina
Thursday, October 21, 2021
Home HISTORI/ARKEOLOGJI Fotografi e rrallë e vitit 1914/Hasan Prishtina e Esat Pasha në një...

Fotografi e rrallë e vitit 1914/Hasan Prishtina e Esat Pasha në një foto

Një fotografi e rrallë e vitit 1914 është postuar sot në facebook nga Rafet Kadriu ,në foto shihen Shefqet Nerllaci – Hysen Vrioni – Eqrem Vlora – Mihail Tutulli – ???? – Iliaz Vrioni – Hasan Prishtina – Eqrem Libohova – Ahmet Hostopulli – ??????-Ulur: Esad bej Toptani.

Ja postimi i tij i plotë:

Durres – Fror ( Shkurt ) 1914.Delegacioni Shqiptar para nisjes ne Neuewied te Gjermanise.Delegatet do ti dorzonin ” Kuroren e Shqiperise ” princit Willhelm Wiedt.Dy persona nuk munde ti indetifikoj, dua ndihme nga ju.Nga e Majta:Shefqet Nerllaci – Hysen Vrioni – Eqrem Vlora – Mihail Tutulli – ???? – Iliaz Vrioni – Hasan Prishtina – Eqrem Libohova – Ahmet Hostopulli – ??????-Ulur: Esad bej Toptani.

May be an image of 11 people and people standing

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Zbulohet kisha 1.600 vjeçare në qytetin e lashtë Oriene të Turqisë

Zbulohet kisha 1.600 vjeçare në qytetin e lashtë Oriene të Turqisë “Ne zbuluam se toka e kishës përbëhet nga...

Teknologjia e parë në botë, ari do të nxirret nga telefonat e vjetër

Ari dhe metalet e çmuara do të nxirren nga telefonat dhe laptopët e vjetër. “Mint Royal” planifikon të prezantojë...

Këshilla nga psikologët e Harvardit për të rritur fëmijë të mbarë

Kohët kanë ndryshuar shumë dhe me kohë të reja vijnë zakone të reja, grupe sjelljesh dhe qëndrimesh që duken shumë të ndryshme...

Kush ishte kroati që diktoi shqipen në 1920-ën në mes të Beogradit

Fillimi i interesimit për mësimin e gjuhës shqipe në Serbi, e ka zanafillën më 1905, kur Universiteti i Beogradit, që atë vit...

Recent Comments