6.1 C
Pristina
Thursday, October 21, 2021
Home HISTORI/ARKEOLOGJI Paraqitet teoria e re: “Zbulohet vendndodhja e saktë e Aleksandrit të Madh!”

Paraqitet teoria e re: “Zbulohet vendndodhja e saktë e Aleksandrit të Madh!”

Vendndodhja e tumës së Aleksandrit të Madh është një nga misteret më të mëdha të historisë. Teoritë janë të shumta por ajo dominuese është se Mbreti i Maqedonisë është varrosur në Aleksandri, në qytetin egjptian që themeloi.

Një profesor i universitetit të Cambridge në Britani tha së fundmi se varri i Aleksandrit të Madh është me siguri aty, madje referoi katër vendndodhje të mundshme në qytet ku mund të kërkohet për të. JU FT OJM TE SHT YPNI VID EON KE TU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Zbulohet antibiotiku që vret super bakterin

Dy lloje të kërpudhave kundër të cilave super bakteret kanë asnjë shans janë zbuluar në një minierë toksike në shtetin federal amerikan...

Mënyra shtëpiake shërimi që funksionojnë me të vërtetë kur ftoheni

Një ftoje e pakëndshme nuk është e pazakontë për këtë kohë të vitit. Njerëzit në rrjete sociale e kanë...

Një ilaç i ri po konsiderohet efikas për zhdukjen e qelizave të kancerit

Një ilaç i ri po konsiderohet efikas për zhdukjen e qelizave të kancerit Ilaçi i...

Pesë gjëra që mund të sigurojnë një gjumë të mirë dhe të rehatshëm

Gjumi është një aspekt i rëndësishëm i funksionimit të përditshëm, i cili ndihmon në mbajtjen e trupit të shëndetshëm. Gjithashtu mban shëndetin...

Recent Comments