6.1 C
Pristina
Monday, October 18, 2021
Home SHKENCË/TECH iPhone 13 pritet të kushtojë sa ai parapraku

iPhone 13 pritet të kushtojë sa ai parapraku

Muajin e ardhshëm pritet të bëhet prezantimi i iPhone 13-të, për të cilin së fundmi është duke u diskutuar shumë.

Mediumet ndërkombëtare që raportojnë për teknologji thonë se çmimi fillestar i iPhone 13 do të jetë sa i atij paraprak, iPhone 12, rreth 900 dollarë.

Për 13-in që do të bëhet publik në shtator, thuhet se do ketë përmirësime në dizajn dhe në softuer. 5G-ja do të jetë më e mirë, bateria do të jetë më masive ndërsa do të mund të karikohet në 25Ë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Këngë për lisin me rrënjë shekullore, Aristidh Kolën e shqiptarisë

Nga: Abdurahim Ashiku Meditime me një pikë loti rrudhave të jetës Në 15-vjetorin e IKJES Të...

Krapi Koi, nga tryeza deri te simboli i statusit: Përse ky peshk vlen deri në dy milionë dollarë

Koi në Japoni është simbol i dashurisë dhe i miqësisë Vitin e kaluar Krapi koi është shpallur peshk kombëtar...

Ndërtimet më ekstreme në planet (Video)

Nga ndërtimi i një hekurudhe në nxehtësinë e vrastare të shkretëtirës deri në rinovimin e një stacioni kërkimor në një nga vendet...

Wilhelm Röntgen, gjerman që zbulou rrezet-x, fizikanti që tejpërçoi brenda nesh shikimin

Ai ishte një prej atyre mendjeve krijuese, pasioni dhe përkushtimi i të cilit i dhuroi botës një dimenison të ri njohës, e...

Recent Comments