6.1 C
Pristina
Monday, October 18, 2021
Home HISTORI/ARKEOLOGJI Njeriu me shkop i gdhendur në shkamb – Mali i Sharrit!

Njeriu me shkop i gdhendur në shkamb – Mali i Sharrit!

Artefakt në Malet e Sharrit , Njeriu me shkop i gedhendur ne shkamb, lartësia diku rreth 30-40 metra, e fotografuar nga largesia, sepse afër është tereni shumë i rrezikshëm, dhe krejt nga afër nuk mund të shihet si shihet nga largësia.

Njeriu me shkop shikon drejt për në lindje të Dielli , vendi në hartat e vjetra është quajtur BOREA

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Këngë për lisin me rrënjë shekullore, Aristidh Kolën e shqiptarisë

Nga: Abdurahim Ashiku Meditime me një pikë loti rrudhave të jetës Në 15-vjetorin e IKJES Të...

Krapi Koi, nga tryeza deri te simboli i statusit: Përse ky peshk vlen deri në dy milionë dollarë

Koi në Japoni është simbol i dashurisë dhe i miqësisë Vitin e kaluar Krapi koi është shpallur peshk kombëtar...

Ndërtimet më ekstreme në planet (Video)

Nga ndërtimi i një hekurudhe në nxehtësinë e vrastare të shkretëtirës deri në rinovimin e një stacioni kërkimor në një nga vendet...

Wilhelm Röntgen, gjerman që zbulou rrezet-x, fizikanti që tejpërçoi brenda nesh shikimin

Ai ishte një prej atyre mendjeve krijuese, pasioni dhe përkushtimi i të cilit i dhuroi botës një dimenison të ri njohës, e...

Recent Comments