6.1 C
Pristina
Thursday, September 23, 2021
Home Uncategorized Numër rekord i rasteve me Covid, mbi 1 mijë të infektuar brenda...

Numër rekord i rasteve me Covid, mbi 1 mijë të infektuar brenda ditës

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar 2 viktima si pasojë e COVID-19, raporton Gazeta Express

Gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe  1 mijë e 9 raste të reja të infektuara me këtë virus.

Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë.

Ndërsa, 82 persona janë shëruar nga ky virus.

Deri tani në Kosovë janë regjistruar 112 mijë e 653 raste të infektuara me koronavirus.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Robert De Niro dhe Al Pacino kanë gjatësi të trupit gati të njejtë, por në filmin ‘Irishman’, De Niro duket gjigant..

Daut Dauti Robert De Niro dhe Al Pacino kanë gjatësi të trupit gati të njejtë, por në filmin 'Irishman',...

OBSH: Ndotja e ajrit vret shtatë milionë persona në vit

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka fuqizuar të mërkurën udhëzimet e reja për kualitet të ajrit, duke thënë se ndotja e ajrit është...

Balli Kombëtar i kërkonte Amerikës në prill 1945 të rrëzojë Enver Hoxhën

Nga Thanas Mustaqi Më 14 prill 1945 krerët e Ballit Kombëtar të arratisur në Itali i sugjeronin Uashingtonit që...

Ujqit, 40 Fakte magjepsëse dhe interesante të ujkut

A keni frikë pak nga ujqit? Për mijëra vjet, qeniet njerëzore i kanë adhuruar ata, kanë frikë dhe madje i kanë urryer.

Recent Comments