6.1 C
Pristina
Thursday, September 23, 2021
Home KURIOZITETE Stuhia e rërës “përpin” qytetin kinez

Stuhia e rërës “përpin” qytetin kinez

Një stuhi rëre u ngrit të paktën deri në 100 metra në pjesën veriperëndimore të Kinës.

Sipas BBC stuhia ka mbuluar në pluhur një qytet në Kinën veriperëndimore.

Në videot e publikuara në qytetin e Dunhuang, shihen momentet e ngritjes së pluhurit nga ndërtesat.

Qyteti që u pushtua nga stuhia e erës, është në afërsi të shkretëtirës së Gobit, e cila është e njohur për klimën e saj ekstreme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Letrat e pabotuara, si Alois Hitler e nxiti djalin e tij të bëhej përbindëshi që e njohin të gjithë

Figura e Adolf Hitlerit, vazhdon të mbetet një temë e rëndësishme e diskutimeve në mjedisin e sotëm akademik. Në fillim të këtij...

Figura e shtrembëruar e Ali Pashë Tepelenës në dramaturgjinë perëndimore

Refik Kadija Vdekja tragjike e Ali Pashë Tepelenës më 25 janar 1822 bëri jehonë në Evropë dhe nxiti interesin...

A duhet të bëhet doza e tretë e Pfizer, FDA del me rekomandim: Vetëm për personat e kësaj moshe

Një komitet i Administratës Amerikane të Ushqimit dhe Barnave hodhi poshtë kërkesën e kompanisë Pfizer për të injektuar në masë një dozë...

Arkeologët rrugës për të gjetur një qytet antik të zhdukur në Meksikë

Gjurmë të fshehura të një qyteti të madh antik në Meksikë janë zbuluar pasi që LIDAR (Zbulimi me anë të laserit të...

Recent Comments