6.1 C
Pristina
Saturday, July 31, 2021
Home KËSHILLA Sekretet e bukurisë me hudhër që do t’ju befasojnë

Sekretet e bukurisë me hudhër që do t’ju befasojnë

Hudhër, për ata që e duan gatim, kjo është me të vërtetë e bukur, dhe i jep receta me gjallëri e nevojshme dhe shije. A e dini, megjithatë, se hudhra mund të ndihmojë gjithashtu në pastrimin tuaj?

Më poshtë do të gjeni tre sekrete bukurie me hudhër që me siguri do t’ju befasojnë këndshëm.

Lufton puçrrat

A e dini se mund të kuroni puçrrat duke fërkuar gjysmën e një thelpi hudhër në zonën problematike të lëkurës tuaj? Hudhra ka veti anti-inflamatore për të zvogëluar acarimin, ndërsa alicina që përmban vret bakteret që bllokojnë poret dhe kështu shkaktojnë shpërthimin e puçrrave.

Rikthen ngjyrën e thonjve tuaj

Nëse thonjtë tuaj pas shumë manikyrësh dhe pedikyrësh kanë fituar një nuancë të verdhë ose kafe, hudhra mund t’ju ​​japë zgjidhjen. Zhytni një shtupë pambuku në pak vaj hudhre dhe mbuloni thonjtë tuaj me të. Brenda një jave ata do të kthehen në ngjyrën e tyre natyrale.

Bën që flokët të rriten më shpejt

Për ju dëshira e zjarrtë e të cilit jeni flokët e gjatë dhe të pasur , zgjidhja qëndron në përdorimin e hudhrës. Shtoni pak hudhër të shkrirë në shampon tuaj dhe lajeni rregullisht. Nëse dëshironi mund të blini vaj hudhre, me të cilin mund të masazhoni edhe flokët. Mos u shqetësoni për erën. Do të dobësohet shumë shpejt.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Dosja/ Musine Kokalari! Gruaja e 88 dosjeve, që i rezistoi 20 viteve burgim

Në arkivin e Shtetit ruhen 88 dosje për gruan e fortë që i rezistoi 20 viteve burgim dhe internimit të dhimbshëm në...

Gjëja më e keqe është të qëndrosh me persona që të bëjnë të ndihesh vetëm!

“Gjithmonë kam menduar se gjëja më e keqe në jetë është vetmia. Nuk është! Gjëja më e keqe është të qëndrosh me...

Sipas një studimi pushimet ndikojnë në mirëqenien tonë

Në fakt, studimet shkencore tregojnë se pushimi nga rutina e përditshme është thelbësor për një shëndet të mirë fizik dhe emocional.

Ja se çfarë përmban dokumenti i firmosur nga Ali Pashë Gucia dhe Hodo Bej Sokoli në Shkodër mbi Reformat e kërkuara nga shqiptarët te...

Nga Aurenc Bebja, Francë – 12 Maj 2020 “L’Univers” ka botuar, të dielën e 23 majit 1880, në faqen n°3, një...

Recent Comments