6.1 C
Pristina
Monday, August 2, 2021
Home KURIOZITETE Çfarë do të ndodhte nëse njerëzimi do të binte në gjumë për...

Çfarë do të ndodhte nëse njerëzimi do të binte në gjumë për 1000 vjet

Nëse njerëzit do të pushonin së ekzistuari, 3.5 milionë ton mbeturina nga Japonia në Kaliforni do të mbeteshin pa u mbledhur. Kjo do të thotë që shumë mbeturina plastike do të endeshin nëpër rrugë, pyje dhe oqeane.

E kjo nuk do të ishte për t’u habitur nëse do të zgjoheshim 1000 vjet më vonë dhe do të kishte akoma gota plastike të “Mc’Donalds”, shkruan “Bright Side”.

Por nuk ka vetëm lajme të këqija, pasi mungesa e njerëzve do t’i bënte edhe shumë të mira planetit dhe të gjitha tipareve të tij.

“Bright Side” ka menduar për tetë hipoteza surreale, që do të bëheshin reale nëse do të flinim për 1 mijë vjet.

Pyjet do të gjelbëroheshin përsëri kudo në Tokë

Çfarë do të ndodhte nëse njerëzimi do të binte

Një numër gjigant ndërtesash do të ishin shembur

Çfarë do të ndodhte nëse njerëzimi do të binte

Planeti do të ishte më zi

Çfarë do të ndodhte nëse njerëzimi do të binte

Shumica e kafshëve shtëpiake do të zhdukeshin

Çfarë do të ndodhte nëse njerëzimi do të binte

Shumë nga monumentet e botës do të ktheheshin në histori

Çfarë do të ndodhte nëse njerëzimi do të binte

Bimësia do të kishte marrë përsipër qytetet

Çfarë do të ndodhte nëse njerëzimi do të binte

Shumë qytete do të ishin nën ujë

Çfarë do të ndodhte nëse njerëzimi do të binte

Njerëzit do të duhet të luftojnë për të fituar përsëri qytetet e tyre

Çfarë do të ndodhte nëse njerëzimi do të binte

Mund 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Ja si mund ta largoni erën e cigareve nga rrobat dhe shtëpia

Si ta largoni erën e cigareve nga rrobat dhe shtëpia. Disa rekomandime për të eliminuar erën e cigareve dhe...

Ku i gjeni 99 shkallë, si 99 emrat e Zotit? – “XHAMIA E ÇUDITSHME”

Çdo ditë e hapur, për besimtarë dhe vizitorë, ndërsa hyrja është e lirë./Konica.al Xhamia e Pazarit të vjetër në...

Veshja dhe kostumet tradicionale të Beratit, nga më të veçantat në Shqipëri

Tradita e veshjes së banorëve të qytetit të Beratit është një nga më të veçantat në Shqipëri. Kjo për shkak edhe se...

Dashunija ndaj prindëve – Ndre Mjeda

Poezi nga Ndre Mjeda Me sy çilun afër djepit,Me kujdes e me dashtni,Për vaj tem tue hjekun zi,Tue shëndue...

Recent Comments