6.1 C
Pristina
Tuesday, July 27, 2021
Home KURIOZITETE Vetëm 1 në 5 persona mund të gjejnë gabim në këtë foto:...

Vetëm 1 në 5 persona mund të gjejnë gabim në këtë foto: A mund ta gjeni edhe ju?

Diçka që nuk mund të mjaftojnë kurrë janë mashtruest e trurit.

Tani, të rinjtë e sotëm preferojnë të rrijnë me telefonat e tyre “të mençur” pa marrë parasysh koston.

Është e vështirë të rezistosh kur të gjithë po shohin të njëjtën gjë.

Në një botë ku teknologjia bën gjithçka për ne, mendoj se është e dobishme të mbash trurin aktive me sfida të ndryshme.
Kam gjetur këtë imazh në internet më herët sot.

Diçka është e gabuar në foto

Kjo është një pamje e një shtëpie të vogël në fshat. Në sfond, ka kodra dhe livadhe, ndërsa në shtëpi do të shihni një portë, një mur guri dhe disa pemë. Por diçka është shumë e gabuar në foto – dhe detyra juaj është për të gjetur se çfarë!

Pra, ju keni një minutë kohë. Çfarë është e gabuar me këtë imazh?

Mos harroni, vetëm 1 në 5 e ka gjetur atë, kështu që kjo është në të vërtetë mjaft e vështirë.

Nëse doni një ndihmesë, mund t’ju them se ia vlen të vështroni pranë oxhakut dhe në një nga pemët më të larta.

Nëse kjo nuk ka ndihmuar, ne do të zbulojmë përgjigjen më poshtë!

Përgjigja e saktë është se era duket se goditet fort nga dy drejtime të ndryshme në foto. Tymi nga oxhaku fryn në të djathtë, ndërsa pema më e lartë merr lulëzim në të majtë. Kjo është e pamundur!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Shumica e informacionit të rremë mbi vaksinat vjen nga vetëm 12 njerëz në rrjete sociale, zbulon studimi

Shumica dërrmuese e teorive të dezinformimit dhe konspiracionit anti-vaksinë Covid-19 e kanë origjinën nga vetëm 12 persona, gjeti një raport nga Qendra...

Çfarë ishte tregu reciprok në Shqipërinë e viteve ’40-’50?

Në vitin 1948, pas ndërprerjes së furnizimit me triska të fshatarësisë, filloi zbatimi i një sistemi të ri grumbullimi dhe furnizimi për...

Shqipëria dhe ‘eksperimenti’ me bananet e Somalisë në 1940! Historia e një koncesioni të pazakontë

Nga Kreshnik KUÇAJ/SCAN Kompania e monopolit të bananeve (Regia azienda monopolio banane (RAMB), ishet një kompani shtetërore italiane aktive...

Studimi më i ri / Ja sa zgjasin antitrupat kundër Covid19 në trupin tonë

Antitrupat e zhvilluar kundër Covid rezistojnë për një kohë të gjatë në të shëruar: konfirmimi vjen edhe një herë nga Vo ‘Euganeo,...

Recent Comments