6.1 C
Pristina
Monday, August 2, 2021
Home LETËRSI Kurrë mos mendo se je më mirë se të tjerët, sepse jeta...

Kurrë mos mendo se je më mirë se të tjerët, sepse jeta ka mënyra të çuditshme për të të vërtetuar të kundërtën – Charlie Chaplin

Kam ecur me këpucë të grisura, por edhe me këpucë të shtrenjta.

Kam ngrënë veç bukë thatë por kam ngrënë edhe në restorante luksoze.

Kam veshur rroba të përdorura, por edhe veshje marké.

CITY LIGHTS, Charlie Chaplin, 1931

Kam dalë me xhepin plot para, por herë të tjera pa asnjë kacidhe.

Jeta kështu është me ulje e ngritje. Kurrë mos mendo se je më mirë se të tjerët, sepse jeta ka mënyra të çuditshme për të të vërtetuar të kundërtën e askush nuk e di se ç’mund të ndodhë nesër.

Charlie Chaplin

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Ja si mund ta largoni erën e cigareve nga rrobat dhe shtëpia

Si ta largoni erën e cigareve nga rrobat dhe shtëpia. Disa rekomandime për të eliminuar erën e cigareve dhe...

Ku i gjeni 99 shkallë, si 99 emrat e Zotit? – “XHAMIA E ÇUDITSHME”

Çdo ditë e hapur, për besimtarë dhe vizitorë, ndërsa hyrja është e lirë./Konica.al Xhamia e Pazarit të vjetër në...

Veshja dhe kostumet tradicionale të Beratit, nga më të veçantat në Shqipëri

Tradita e veshjes së banorëve të qytetit të Beratit është një nga më të veçantat në Shqipëri. Kjo për shkak edhe se...

Dashunija ndaj prindëve – Ndre Mjeda

Poezi nga Ndre Mjeda Me sy çilun afër djepit,Me kujdes e me dashtni,Për vaj tem tue hjekun zi,Tue shëndue...

Recent Comments