6.1 C
Pristina
Friday, June 18, 2021
Home KAFSHËT Video e jashtëzakonshme:Ariu ngjitet në shtyllën elektrike

Video e jashtëzakonshme:Ariu ngjitet në shtyllën elektrike

Një ngjarje aspak e zakontë është shënuar në Arizona të SHBA-ve, ku një ari ka mbetur ‘i varur’ në një shtyllë elektrike.

Fatmirësisht, punonjësit e një kompanie amerikane arritën ta zbrisnin në tokë, teksa u njoftuan nga kalimtarë të rastit, të cilët kishin vërejtur kafshën që kishte ngecur mes telave të shtyllës elektrike.

Ekipet mbërritën menjëherë në vendin e ngjarjes, duke bërë të mundur zbritjen e kafshës së egër në tokë, pa pësuar asnjë lëndim.

Ariu ishte ngjitur në një shtyllë të energjisë me qëllim të ushqimit tek një fole zogjsh.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Bukuri arbëreshe në sytë e një fotografi legjendar

MARIO TESTINO KUJTON ORIGJINËN... As fotografi shumë i njohur i modës, Mario Testino, nuk i ka rezistuar tundimit përballë...

RRlTENl shpejtësinë e internetit me këtë truk të thjeshtë

Të gjithë jemi bërë të varur nga interneti. Shumica prej nesh ndjehemi të h umbur pa internet. ProbIemet me...

Vetëm 1 në 5 persona mund të gjejnë gabim në këtë foto: A mund ta gjeni edhe ju?

Diçka që nuk mund të mjaftojnë kurrë janë mashtruest e trurit. Tani, të rinjtë e sotëm preferojnë të rrijnë...

Ku gjendet qyteti ilir Damastion?

Qyteti Damastion për të cilin janë bërë përpjekje të shumta që të lokalizohet përmendet të gjeografi dhe historiani i antikitetit Straboni (vitet...

Recent Comments