6.1 C
Pristina
Saturday, July 31, 2021
Home KAFSHËT Fundi i një epoke..Rinoqeronti i bardhë verior i cili mbijetoi për 55...

Fundi i një epoke..Rinoqeronti i bardhë verior i cili mbijetoi për 55 milion vjet, tashmë është zhdukur

Rinoqeronti i bardhë verior i cili mbijetoi për 55 milion vite dhe e pa epokën e akullnajave, termetet e shumta, goditjet nga meteoret dhe ishte si deshmitar i ndryshimeve të panumërta historike në planet, nuk mundi të i mbijetonte njeriut.
Bisha e madhe tashmë është funksionalisht e zhdukur. /@thedmvdaily /InforCulture.info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Dosja/ Musine Kokalari! Gruaja e 88 dosjeve, që i rezistoi 20 viteve burgim

Në arkivin e Shtetit ruhen 88 dosje për gruan e fortë që i rezistoi 20 viteve burgim dhe internimit të dhimbshëm në...

Gjëja më e keqe është të qëndrosh me persona që të bëjnë të ndihesh vetëm!

“Gjithmonë kam menduar se gjëja më e keqe në jetë është vetmia. Nuk është! Gjëja më e keqe është të qëndrosh me...

Sipas një studimi pushimet ndikojnë në mirëqenien tonë

Në fakt, studimet shkencore tregojnë se pushimi nga rutina e përditshme është thelbësor për një shëndet të mirë fizik dhe emocional.

Ja se çfarë përmban dokumenti i firmosur nga Ali Pashë Gucia dhe Hodo Bej Sokoli në Shkodër mbi Reformat e kërkuara nga shqiptarët te...

Nga Aurenc Bebja, Francë – 12 Maj 2020 “L’Univers” ka botuar, të dielën e 23 majit 1880, në faqen n°3, një...

Recent Comments