6.1 C
Pristina
Friday, June 18, 2021
Home KURIOZITETE Ofrohen 100 mijë dollarë për ata që mund ta kapin këtë peshk

Ofrohen 100 mijë dollarë për ata që mund ta kapin këtë peshk

Një tregtar anijesh po i dërgon peshkatarët në një gjueti të pazakontë thesari për një peshk specifik, duke premtuar se personi që e kap atë do ta fitojë çmimin prej 100 mijë dollarësh.

Marina e Watson në Bluff City tha se peshku i quajtur Smallmouth bass, i pajisur me një etiketë, do të lëshohet më 12 qershor në liqenin e South Holson në ora 12:01 të mëngjesit, dhe anglezët do të kenë kohë deri në ora 11:59 pasdite të 13 qershorit për ta kapur atë.

Përfaqësuesit thanë që asnjë regjistrim nuk është i nevojshëm dhe se çdo karrem mund të përdoret, por peshku duhet të kapet me një shufër dhe mbështjellës për t’u kualifikuar për çmim

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Bukuri arbëreshe në sytë e një fotografi legjendar

MARIO TESTINO KUJTON ORIGJINËN... As fotografi shumë i njohur i modës, Mario Testino, nuk i ka rezistuar tundimit përballë...

RRlTENl shpejtësinë e internetit me këtë truk të thjeshtë

Të gjithë jemi bërë të varur nga interneti. Shumica prej nesh ndjehemi të h umbur pa internet. ProbIemet me...

Vetëm 1 në 5 persona mund të gjejnë gabim në këtë foto: A mund ta gjeni edhe ju?

Diçka që nuk mund të mjaftojnë kurrë janë mashtruest e trurit. Tani, të rinjtë e sotëm preferojnë të rrijnë...

Ku gjendet qyteti ilir Damastion?

Qyteti Damastion për të cilin janë bërë përpjekje të shumta që të lokalizohet përmendet të gjeografi dhe historiani i antikitetit Straboni (vitet...

Recent Comments