6.1 C
Pristina
Friday, June 18, 2021
Home KURIOZITETE Del raporti i inteligjencës amerikane për UFO-t

Del raporti i inteligjencës amerikane për UFO-t

VOAL – Inteligjenca amerikane nuk ka gjetur asnjë provë se fenomenet e çuditshme ajrore të vëzhguara nga pilotët e marinës amerikane në vitet e fundit mund të gjurmohen në anije kozmike aliene, por nuk është në gjendje të shpjegojë lëvizjet e pazakonta që kanë çorientuar shkencëtarët dhe ushtrinë. “Këto nuk janë UFO, por natyra e tyre është e paqartë.” Këto do të ishin përfundimet e një raporti të pritur të inteligjencës amerikane, dorëzimi i të cilit duhet të bëhet në ditët e ardhshme.

Shkruan New York Times, duke cituar drejtues të lartë të administratës të informuar mbi gjetjet e një raporti të deklasifikuar të destinuar për Kongresin. E vetmja siguri është përjashtimi që shumica e 120 incidenteve në 20 vitet e fundit i atribuohen teknologjive sekrete amerikane.

Sipas gazetës, të paktën disa nga fenomenet e çuditshme ajrore të shikuara nga personeli ushtarak amerikan në vitet e fundit, ato që shumë i referohen si UFO, mund të kenë origjinën nga teknologjia eksperimentale nga fuqitë rivale, me shumë gjasa Rusia ose Kina. Një nga burimet tha se ekziston shqetësimi midis inteligjencës dhe udhëheqësve ushtarakë se Rusia ose Kina mund të përfshihen në testimin e teknologjisë hipersonike. Por edhe kjo nuk duket se ekziston provë konkrete.

ATS/ANSA-eb

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Bukuri arbëreshe në sytë e një fotografi legjendar

MARIO TESTINO KUJTON ORIGJINËN... As fotografi shumë i njohur i modës, Mario Testino, nuk i ka rezistuar tundimit përballë...

RRlTENl shpejtësinë e internetit me këtë truk të thjeshtë

Të gjithë jemi bërë të varur nga interneti. Shumica prej nesh ndjehemi të h umbur pa internet. ProbIemet me...

Vetëm 1 në 5 persona mund të gjejnë gabim në këtë foto: A mund ta gjeni edhe ju?

Diçka që nuk mund të mjaftojnë kurrë janë mashtruest e trurit. Tani, të rinjtë e sotëm preferojnë të rrijnë...

Ku gjendet qyteti ilir Damastion?

Qyteti Damastion për të cilin janë bërë përpjekje të shumta që të lokalizohet përmendet të gjeografi dhe historiani i antikitetit Straboni (vitet...

Recent Comments