6.1 C
Pristina
Saturday, July 31, 2021
Home Uncategorized Gjashtë ishujt që kushtojnë më lirë sesa banesat private

Gjashtë ishujt që kushtojnë më lirë sesa banesat private

Derisa bota përgatitet të rihapet për udhëtime, është koha që të fillojnë përgatitjet në krijimin e ideve për pushime.

Kjo mund të jetë koha perfekte për investim në shtëpi apo të ashtuquajturat prona pas gati 18 muajsh ndalimi të udhëtimit dhe lëvizjes, transmeton Klan Kosova.

Euronews ka radhitur gjashtë ishuj privatë të cilët janë me të njëjtin çmim me ato të apartamenteve evropiane për tu blerë.

Big Tancook Island, Nova Scotia – €56,898

Ishulli Big Tancook shitet në treg si një parcelë ishullore, që do të thotë që ju mund të blini një pjesë të ishullit për një kompleks familjar.

Një hapësirë në këtë provincë kanadeze siguron një marrëveshje marramendëse për adhuruesit e jetës së thjeshtë.

Linjat bregdetare shkëmbore të Nova Scotia dhe pellgjet e izoluara me peshkatarë, disa prej të cilëve përbëjnë grupin e vogël prej 125 banorë që jetojnë atje.

Danhattan Island, USA – €263,281

Ëndërruesit e kabinave me log nuk duhen të kërkojnë diçka tjetër. Ky ishull ndryshe i njohur si ishulli i përgjumur i Connecticut, vjen i gatshëm me një shtëpi malore.

Toka gjysmë hektarësh ndodhet në Ashland Pond, me blerësit që marrin pamjet e para në portet e ankorimit të kontinentit sepse marrëveshja përfshin edhe një anije.

Majestic Island, USA – €274,982

Liqeni i Beaver Dam i Wisconsin është shtëpia e më pak se 26 ishujve me titull kreativ në të gjithë shtrirjen e saj prej 6.718 hektarë.

Ky ishull të lejon për të parë aktivitetet e buta që rrethojnë jetën e kafshëve të Beaver Dam.

Bocal Island, Nicaragua – €292,535

Ky ishull shtrihet si territor i vendpushimit. Ky ishull shoqërohet nga një shtëpi mysafirësh me dy dhoma gjumi, një shtëpi kujdestarësh, një pishinë dhe plazhe me rërë

Zakonisht ky ishull do ta kishte çmim shumë më të lartë, duke pasur parasysh sipërfaqen e tij dhe klimën e mrekullueshme tropikale të Nikaragua-s. Por pronari i ishullit po bën rinovime nëpër ishujt e tjerë.

Isla Carabana Sol, Panama – €336,782

Ky ishull vjen i plotë me një ankorim të varkave me vela, garazh me varka të shpejta dhe një pronë me dy apartamente të vetë-përfshira që janë gati për t’u zhvendosur.

Ky ishull është i dizajnuar për parti duke pasur parasysh veçoritë e tij shtesë: një kuvertë të ngritur të plotë me BBQ, vaskë të nxehtë, kasolle tiki, plazh me rërë private dhe një lagunë private të pastër të ujit.

Ishulli gjithashtu ofron WiFi dhe sinjale të shkëlqyera telefonike.

Iguana Island, Nicaragua – €396,951

Ndër ishujt më të shtrenjtë të këtij rangu është ishulli Iguana. Ky ishull përmban pesë hektarë plazhe të bardha bashkë me pyje të zhveshura bashkë me pëllëmbët e kokosit dhe pemëve të bananes për të arritur privatësi maksimale.

Prona e tij përfshin një shtëpi me tre shtretër, me dy banja, mbështjellës rreth hyrjes, dhomë të ngrënies, dhomë për bar dhe zonë të ndenjes, si dhe dhomë për akomodimin e stafit. E gjitha kjo për çmimin e një apartamenti në studio në Paris, Londër ose Romë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Dosja/ Musine Kokalari! Gruaja e 88 dosjeve, që i rezistoi 20 viteve burgim

Në arkivin e Shtetit ruhen 88 dosje për gruan e fortë që i rezistoi 20 viteve burgim dhe internimit të dhimbshëm në...

Gjëja më e keqe është të qëndrosh me persona që të bëjnë të ndihesh vetëm!

“Gjithmonë kam menduar se gjëja më e keqe në jetë është vetmia. Nuk është! Gjëja më e keqe është të qëndrosh me...

Sipas një studimi pushimet ndikojnë në mirëqenien tonë

Në fakt, studimet shkencore tregojnë se pushimi nga rutina e përditshme është thelbësor për një shëndet të mirë fizik dhe emocional.

Ja se çfarë përmban dokumenti i firmosur nga Ali Pashë Gucia dhe Hodo Bej Sokoli në Shkodër mbi Reformat e kërkuara nga shqiptarët te...

Nga Aurenc Bebja, Francë – 12 Maj 2020 “L’Univers” ka botuar, të dielën e 23 majit 1880, në faqen n°3, një...

Recent Comments