6.1 C
Pristina
Sunday, June 20, 2021
Home KURIOZITETE Babai i Albanologjisë Johan G. Von Hahn gjatë udhetimit të tijë nëpër...

Babai i Albanologjisë Johan G. Von Hahn gjatë udhetimit të tijë nëpër Dibër tregon që ka parë një krijesë të “çuditëshme”

Babai i Albanologjisë Johan G. Von Hahn gjatë udhetimit të tijë nëpër Dibër tregon që ka parë një krijesë të “çuditëshme” i cili e përshkruan kështu :
Në një rrugë ansore hasëm në një mushkë të vogël të ngarkuar me dru zjari , koka e së cilës kishte një ngjasmëri të largët me kokën e kaut.
Peshkopi (prifti)na tregoi që kjo ishte bastard i lopës me gomarin. Ai pra peshkopi thekson se në Kërçovë dhe Dibër këto lloje mushkash janë të shumtë pasi shërbejnë dhe janë më të shtrejnta se gomari. Unë kisha dëgjuar edhe më përpara për kryqëzime të tilla.

Marrë nga Drin Vlesha, profili në FaceBook./InforCulture.info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Çfarë ndodh me ushqimin që sekuestrohet në aeroport?

Pas një udhëtimi të bukur ku kemi mbledhur shumë sende dhe ushqime që duam t’i sjellim përsëri në shtëpi, mund të përballemi...

Çfarë ndodh nëse fotokopjoni një pasqyrë?

Në video tregohet se pas futjes në skanim të pasqyrës, printeri e lëshon pasqyrën të vendosur në një letër të formatit A4,...

Si u vodh Kupa e Botës në vitin 1983, në Brazil?

Në vitin 1970, ekipi brazilian fitoi kupën për herë të tretë, duke u lejuar për ta mbajtur përgjithmonë kupën origjinale prej ari,...

Si u dënua legjenda Ahmet Golemi me 5 vite burg pse festoi fitoren e Muhamed Ali

Ahmet Golemi, një nga pionierët dhe emrat të shquar të boksit shqiptar që u nda një muaj më parë në moshën 85-vjeçare.

Recent Comments